Wyłudzają oni nie tylko pieniądze, ale także wszelkie dane dostępu do bankowości internetowej, które pozwolą nie tylko zalogować się na nasze konto, ale całkowicie przejąć nad nim kontrolę.

Nie jest tajemnicą, że oszuści internetowi i hakerzy wciąż aktywnie działają, aby wyłudzić od jak największej ilości osób pieniądze i dane do logowania w bankowości internetowej. Computer Emergency Response Team Polska w swoim ostrzeżeniu prezentuje przykład sms-owej wiadomości, jaka może dotrzeć do każdego z nas.

Wielu może nabrać się na przekonujące grafiki

Fałszywe Ministerstwo Finansów proponuje nagrodę w postaci 250 zł w zamian za wypełnienie ankiety. Każdy, kto, używając linku podanego w treści wiadomości, przekierowany zostanie na fałszywą stronę, zawierającą panel służący logowaniu do bankowości internetowej, może stracić wszystkie środki z konta, zostać ofiarą mnóstwa kredytów wziętych w jego imieniu, a przede wszystkim może całkowicie stracić kontrolę nad własnym kontem bankowym.

CERT Polska w trakcie ostrzegania przed oszustami używającymi wizerunku Ministerstwa Finansów informuje, że na ich stronie internetowej znalazły się wyszczególnione wszystkie domeny stworzone przez oszustów.

W ostrzeżeniu zaznaczono, aby zachować ostrożność i być czujnym na tego typu wiadomości sms-owe. Pojawił się również apel o poinformowanie jak największej ilości osób ze swojego otoczenia o możliwości zostania ofiarą tych oszustów - Złośliwe domeny umieściliśmy już na naszej liście. Zachowajcie czujność i przekażcie znajomym! Pamiętajcie, że podejrzane wiadomości SMS możecie przekazywać nam na numer 799-448-084, a wszelkie inne zagrożenia zgłaszać za pomocą formularza na https://incydent.cert.pl - widnieje w ostrzeżeniu.

O tym się mówi: Mateusz Morawiecki podsumował w Brukseli rządy Władimira Putina. „Ta Rosja jest totalitarna"

Zerknij: Zarobki dzieci popularnych polskich gwiazd robią wrażenie. Niektórzy mają nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Kto zarabia najwięcej