Jak przypomina portal "Interia", Rosja w ostatnim czasie zintensyfikowała działania dezinformacyjne, wymierzając je w Polskę. W tym celu wykorzystana została ostatnia wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w stolicy Ukrainy.

Rosja sięga po dezinformację

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych wskazał, że Rosja prowadzi działania dezinformacyjne nakierowane na szklowanie Polski. Strona rosyjska przekonuje, że Polska dąży do przyłączenia zachodniej część Ukrainy, czego dowodem ma być ostatnia wizyta polskiej głowy państwa w Kijowie.

Żaryn przywołał słowa jednego z rosyjskich propagandystów Aleksandra Chrolenko, który stwierdził, że kraje szeroko pojętego zachodu dążą do tego, aby Ukraina znalazła się pod kuratelą Rzeczpospolitej. Przekonuje także, że rządzący Ukrainą Wołodymyr Zełenski miał prosić polskiego prezydent o wprowadzenie żołnierzy Wojska Polskiego w zachodnich obwodach. Chrolenko przekonywał, że tylko Rosja jest w stanie powstrzymać ten zgubny dla Ukrainy plan.

Kolejny z rosyjskich komentatorów przekonuje, że Polska wyczekuje obecnie na nastanie odpowiedniego momentu, w którym będzie mogła dokonać rozbioru Ukrainy. Rosjanie próbują przekonywać, że działania Polski, mające na clu wsparcie Ukraińców, to tylko przykrywka dla faktycznych planów aneksji zachodniej części Ukrainy.

Zacharowa atakuje prezydenta Zełenskiego

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa przekonuje wręcz, że Wołodymyr Zełenski robi wszystko, aby rządzony przez niego kraj, został zawłaszczony przez Polskę. Jej zdaniem to nie tylko koronny dowód na to, że Ukraina zrzeka się własnej suwerenności, ale także zrzeczenie się praw do jakichkolwiek roszczeń w kwestii Krymu.

Żaryn wskazuje, że wszelkie zarzuty padające pod adresem Polski ze strony Kremla, obliczone są nie tylko na popsucie wizerunku Polski międzynarodowej opinii publicznej, ale także skłócenia Polaków i Ukraińców.

Co sądzicie o zarzutach formułowanych pod adresem Polski przez stronę rosyjską?

To też może cię zainteresować: Nic nie wskazuje na to, aby podwyżki cen i usług wreszcie się zatrzymały. Majowy wskaźnik inflacji znów nas zaskoczy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejne głośne rozstanie w polskim show – biznesie. Filip Chajzer i Małgorzata Walczak nie są już razem. Pojawiło się oświadczenie pary

O tym się mówi: Seniorzy mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finasnowe. Kto może skorzystać z pieniędzy