Siły rosyjskie podjęły się bezpośrednich ataków na Siewierodonieck 27 maja, pomimo że nie otoczyły jeszcze miasta.

Władze Ukrainy oceniają sytuację w Siewierodoniecku

Według informacji płynących z zagranicznych mediów, siły rosyjskie nie popisały się skutecznością w operacjach na zabudowanych obszarach komunalnych przez całą wojnę i najprawdopodobniej nie zdołają w szybkim tempie przedzierać się na przód w samym Siewierodoniecku.

Wojska rosyjskie w dalszym ciągu opanowują coraz więcej terenu wokoło miasta, jakkolwiek jeszcze nie ogrodziły ukraińskich obrońców.

Wojska ukraińskie wciąż podtrzymują obronę na wschodniej Ukrainie i zahamowały lwią część rosyjskich linii ofensywnej. Siły rosyjskie być może mają w planie kontynuowanie postępów i prawdopodobnie zdołają otoczyć Siewierodonieck w nadciągających dniach, według medialnych doniesień.

Tymczasem szef obwodowych włodarzy Serhij Hajdaj opublikował w mediach społecznościowych swój punkt widzenia odnośnie sytuacji w Siewierodoniecku, a także przewidywań kolejnych wydarzeń w tym obszarze - Wokół #Severodonetsk toczą się walki, ale miasto nie jest odcięte i wbrew przewidywaniom analityków rosjanie nie będą w stanie przejąć regionu #Luhansk w najbliższych dniach. Siły Zbrojne Ukrainy mają dość sił, by utrzymać obronę obwodu ługańskiego - czytamy we wpisie.

O tym się mówi: