Jak podaje portal "Super Express", nie żyje Angelo Sodano, jeden z bliskich współpracowników Jana Pawła II. W piątek 27 marca media obiegła informacja, że 94-letni Sodano jest w stanie krytycznym. Wszystko w związku z zachorowaniem na Covid-19, który w połączeniu z innymi schorzeniami doprowadził do śmierci duchownego.

Nie żyje kardynał Angelo Sodano

W piątek pojawiła się najpierw informacja o tym, żę kardynał Sodano jest w krytycznym stanie. Niestety tego samego dnia, były współpracownik papieża Jana Pawła II odszedł do wieczności. 94-letni duchowny odszedł z powodu Covid-19 współistniejącego z innymi schorzeniami.

Informację o śmierci kardynała w mediach społecznościowych zamieścił między innymi watykanista Francesco Antonio Grana.

Przez lata kardynał Sodano sprawował urząd dziekana kolegium kardynalskiego. Przez lata współpracował z papieżem Janem Pawłem II, pełniąc funkcję sekretarza stanu Watykanu. Pracował na tym stanowisku także w trakcie pontyfikatu następcy papieża Polaka, Benedykta XVI, a więc do 2006 roku.

W 2019 roku kardynał Sodano złożył na ręce Franciszka rezygnację również z pełnienia funkcji dziekana w kolegium kardynalskim.

Angelo Sodano przyszedł na świat w 1927 roku w Piemoncie (północna część Włoch). Wstąpił do seminarium i przyjął święcenia kapłańskie w 1950 roku. Kardynał Sodano pracował w watykańskiej dyplomacji od 1962 roku, rozpoczynając ją pracą w kilku krajach na terenie Ameryki Południowej, w tym W Chile, gdzie przebywał od 1977 do 1988 roku.

Kardynał Angelo Sodano/YouTube @TSD Tv Arezzo

To właśnie Sodano miał pojawić się na uroczystościach żałobnych ku pamięci tragicznie zmarłych Lecha i Marii Kaczyńskich, jednak jego przylot uniemożliwił pył wulkaniczny.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom kard. Angelo Sodano składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Miejsce zamieszkania Jarosława Kaczyńskiego pilnowane przez tłum policji. Jakie powstały spekulacje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek pierwszy raz szczerze o rozstaniu. Co takiego wyznała aktorka

O tym się mówi: Klaudia El Dursi rozpala wyobraźnię fanów. Jedna z ostatnich fotografii celebrytki wywołała niemałe poruszenie. Co się na niej znalazło