Jak podaje portal "O2", w rejonie Odessy spadły kolejne rakiety. Ukraińskie Dowództwo Operacyjne "Południe" poinformowało w mediach społecznościowych, że rosyjskie wojska wybrali sobie dość nietypowy cel swojego ataku. Jaki?

Piątek pod znakiem alarmów

W piątek 20 maja nad praktycznie cała Ukrainą rozlegały się alarmy przeciwlotnicze. Media inormowały o kilku pociskach, jakie zostały wystrzelone między innymi w kierunku Odessy. Strona ukraińska poinformowała w mediach społecznościowych o dość wyjątkowym celu rosyjskiego ataku,.

Jedna z rakiet spadła bowiem na znajduącą się przy plaży toaletę. "Wcielając w życie jedną z kultowych przesłanek ich obłąkanego dyktatora, rasiści najwyraźniej próbowali zatopić centrum nazizmu. Zniszczyli toaletę na plaży" - czytamy w dość sarkastycznym poście zamieszczonym przez Ukraińskie Dowództwo Operacyjne "Południe".

Z informacji, jakie zostały przekazanych opinii publicznej wynika, że nikt nie ucierpiał w rosyjskim ataku. W poście czytamy, że jedyną stratą poniesioną w ataku jest "sumienie i reputacja agresora".

To nie jedyny atak

Oficer prasowa Natalia Hemeniuk przekazała, że tego samego dnia rosyjskie pociski spadły również na obiekty infrastrukturalne znajdujące się na obszarze obwodu odeskiego. Lokalne media informują o rakietach, które uderzyły w port. Na skutek ataku doszło do wybuchu pożaru.

Pociski miały trafić w zakłady specjalizujące się między innymi w produkcji amoniaku i ciekłego azotu. Mieszkańcy okolicznych domów wskazywali, że powietrzu daje się wyczuć wyraźny zapach amoniaku. Jednocześnie służby zapewniają, że stężenie niebezpiecznych substancji w powietrzu jest na bardzo niskim poziomie i nie stanowi zagrożenia la ludzi.

Skutki ataku rakietowego na Odessę/YouTube @Szybki Test
Skutki ataku rakietowego na Odessę/YouTube @Szybki Test
Skutki ataku rakietowego na Odessę/YouTube @Szybki Test

Myślicie, że w najbliższym czasie może dojść do zawieszenia broni?

To też może cię zainteresować: Anna Popek odważnie o przyznawaniu punktów podczas Eurowizji 2022. Dziennikarka przyznała, że była mocno zaskoczona. Odniosła się do Idy Nowakowskiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: SuperHit Festiwal 2022 trwa w najlepsze! W Sopocie pojawią się same największe gwiazdy, a Doda zaśpiewa ze Steczkowską

O tym się mówi: Małżeństwo George’a Clooneya wisi na włosku. Aktor ma błagać żonę o to, aby nie odchodziła. Związek pary znalazł się na poważnym zakręcie. O co chodzi