Jak podaje portal "O2", Aleksandr Łukaszenka w czasie spotkania z młodymi ludźmi mówił o tym, że w Białorusi dojść ma do "odbudowy ruchów pionierskich", które przestały być kontynuowane po tym, jak ZSRR przeszło do przeszłości. Tym razem jednak nie to, co mówił dyktator, ale to co robił, przyciągnęło uwagę wszystkich. Nagranie odbiło się na świecie szerokim echem. Dlaczego?

Spotkanie Aleksandra Łukaszenki obiegło sieć

Świat obiegło nagranie ze spotkania Aleksandra Łukaszenki z młodymi ludźmi należącymi do Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży, który zastąpił organizacje komunistyczne, które działały w czasach ZSRR. Spotkanie odbywało się w związku ze 100-leciem ruchu pionierskiego.

"Mam wrażenie, że ten rok będzie obfitował w wydarzenia dla nas, dla naszej młodzieży w Związku Młodzieży BRSM i dla Was pionierów. W nadchodzących latach czeka nas dużo pracy" - powiedział w czasie spotkania białoruski dyktator.

Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Biełsat Pl
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Biełsat Pl
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Biełsat Pl

W trakcie wystąpienia Łukaszenka przyznał, że on sam był członkiem wielu pionierskich młodzieżowych organizacjach. Warto przypomnieć, że w latach 40. ubiegłego wieku uczestnictwo w tego rodzaju stowarzyszeniach była obowiązkowa dla wszystkich w wieku od 9 do 14 lat.

Zachowanie Łukaszenki rozbawiło świat

Jeden z obecnych w czasie spotkania z Łukaszenkom chłopców, miał problem z otworzeniem butelki napoju. Z pomocą postanowił mu przyjść sam przywódca. Przywołał go do siebie i otworzył dla niego sok. Na jednej butelce nie poprzestał i otworzył również inne.

Zachowanie Łukaszenki wywołało rozbawienie, stając się powodem kpin, między innymi ze strony Francisa Scarra z BBC. Dziennikarz stwierdził, że białoruski dyktator ma za sobą bardzo pracowity dzień, który spędził na edukowaniu dzieci, jak otwierać butelki.

Co sądzicie o nagraniu?

To też może cię zainteresować: Anna Popek odważnie o przyznawaniu punktów podczas Eurowizji 2022. Dziennikarka przyznała, że była mocno zaskoczona. Odniosła się do Idy Nowakowskiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe regulacje prawne w kwestii emerytur wchodzą w życie już niebawem. To wspaniała okazja dla wielu osób

O tym się mówi: Agnieszka Hyży postanowiła ustąpić Izabeli Janachowskiej. Dziennikarka wyjawiła powody swojej decyzji. Odmówiła też wywiadu wraz z mężem. O co chodzi