Pośród domniemań odnośnie chorób prezydenta Rosji, Władimir Putin w ostatnim czasie musiał poddać się operacji wyeliminowania płynu z brzucha, powiadomiły zagraniczne media.

Zabieg „poszedł dobrze i bez komplikacji”, zapisano w relacji, łącząc informacje z kanałem Telegram Generall SVR powiązanym z rosyjską Służbą Wywiadu Zagranicznego.

W sprawozdaniu dodano, iż operacja „jednej nocy z 12 na 13 maja” nie była związana ze zmianą nowotworową. Putin zrezygnował z zaplanowanego spotkania z urzędnikami państwowymi przez przebyty zabieg.

W zamian podczas spotkania odsłuchano uprzednio nagrany komunikat wideo prezydenta. Media ujawniły dodatkowo przełożone zdanie z informacji z Telegramu, w którym biurokraci obwieścili: „PROSZĘ PAMIĘTAĆ, iż niniejszy zabieg chirurgiczny nie jest czynnością chirurgiczną, która jest rekomendowana Prezydentowi i która ma jeszcze nastąpić”.

Super Express donosi, iż operacja prezydenta Rosji i późniejszy powrót do zdrowia zostały zamaskowane kolejnego dnia przy wykorzystaniu technologii „deepfake”.

Ta informacja jednak nie została w stu procentach potwierdzona. Są też informacje, że ma Putina zastępować sobowtór.

O tym się mówi: Papież Franciszek nawołuje do Polaków o wytrwałość. Podczas audiencji generalnej mówił o aktualnej sytuacji na Ukrainie

Zerknij: 80-latek z jednego z polskich miast wybrał się na przjeżdżkę hulajnogą. Słono go będzie kosztowała. Z jakiego powodu