Jak podaje portal "O2", policja zatrzymała seniora na ulicy Laryskiej w miejscowości Mysłowice. 80-latek zdecydował się na jazdę hulajnogą mimo, że wcześniej wypił alkohol. Będzie musiał słono zapłacić za tę przejażdżkę.

Niecodzienna kontrola

Mysłowiccy policjanci zatrzymali do kontroli poruszającego się na elektrycznej hulajnodze mężczyznę. Funkcjonariusze przebdali 80-latka pod kontem trzeźwości. "Miał w organizmie 0,36 promila"- przekazała śląska policja.

Niestety senior nie może uznać tego spotkania i przejażdżki elektryczną hulajnogą za udane. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 1 tysiąca złotych. Kara ta jest zgodna z obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku taryfikatorem.

Hulajnogi/YouTube @TVP Info
Hulajnogi/YouTube @TVP Info
Hulajnogi/YouTube @TVP Info

O tym muszą pamiętać poruszający się hulajnogami elektrycznymi

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenie hulajnogi po spożyciu alkoholu jest niedozwolone. Kierujący tym pojazdem zostali zobowiązani do ustępowania pierwszeństwa pieszym. Zgodnie z prawem, każda hulajnoga, która trafi do sprzedaży po 31 grudnia 2021 roku nie mogą poruszać się szybciej niż 20 km/h.

Hulajnogą należy poruszać się po ścieżce rowerowej, trzymając się jej prawej strony. Z jezdni można korzystać tylko wtedy, gdy nie ma drogi rowerowej, pod warunkiem, że obowiązuje na niej limit do 30 km/h. Jeśli limit prędkości jest wyższy, należy skorzystać z chodnika. Pamiętać należy o dostosowaniu prędkości do tej, jaką utrzymują piesi.

Hulajnogi sportowe/screen Youtube
Hulajnogi sportowe/screen Youtube
Hulajnogi sportowe/screen Youtube

Co sądzicie o wysokości mandatu wystawionego 80-latkowi?

To też może cię zainteresować: Kolejny symptom wskazujący na chorobę Władimira Putina. Niezręczny moment podczas spotkania Rosji z przywódcami kilku innych państw. Co się wydarzyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Co za niespodziewana wiadomość. Jedna z największych gwiazd TVN przechodzi do konkurencyjnej stacji. Jest oficjalne oświadczenie odnośnie tej decyzji

O tym się mówi: Od przyszłego miesiąca wchodzą ważne zmiany w przepisach dotyczących ZUS. Nieuwaga może doprowadzić do utraty świadczenia emerytalnego czy rentowego