Jak informuje serwis „Super Express”, do niepokojącej społeczność międzynarodową sytuacji doszło właśnie nad Morzem Bałtyckim. Myśliwce należące do wojsk Federacji Rosyjskiej pojawiły się nad wodami Bałtyku, biorąc udział w ćwiczeniach, których celem było sprawdzenie możliwości odparcia ewentualnego nalotu na obwód kaliningradzki.

Informację na ten temat przekazała w sobotę Flota Bałtycka. Nad Bałtykiem latały myśliwce typu Su-27 n, należące do Federacji Rosyjskiej. Ćwiczenia, w których samoloty brały udział miały na celu zniszczenie symulowanego przeciwnika w powietrzu. Okazuje się, że w treningu miało wziąć udział 10 załóg myśliwców. Same ćwiczenia doszły do skutku w dwa dni po tym, jak Finlandia ogłosiła chęć akcesji do NATO.

Samoloty Rosji przekroczyły przestrzeń powietrzną Bałtyku. Myśliwce wzięły udział w specjalnych ćwiczeniach nad basenem Morza Bałtyckiego. Jest się czego bać?

Myśliwiec typu Su-27 n to samolot radzieckiej produkcji, który posiada tylko miejsca dla pilota i ma służy do przechwytywania i zdobywania przewagi w powietrzu. Pierwszy myśliwiec tego rodzaju wyszedł z linii montażowej w 1980 roku.

Takie zachowanie rosyjskich myśliwców zaniepokoiło społeczność międzynarodową. Pojawiają się głosy, że Putin w ten sposób straszy Zachód, szczególnie kraje, które starają się o wejście w szeregi NATO. Mowa tutaj o Finlandii i Szwecji.

- Wojskowa kontrola nad częścią Morza Bałtyckiego przekonują, że Rosji łatwiej pokazywać swoje "militarne zabawki" - wyjaśniła w rozmowie z Wirtualną Polską Iwona Wiśniewska, ekspertka Ośrodka Studiów Wschodnich, cytowana przez „SE”.

Jak informował portal "Życie News": NAJNOWSZY SONDAŻ WYBORCZY JEST BARDZO POCIESZAJĄCY DLA PIS. JAROSŁAW KACZYŃSKI MA POWODY DO ZADOWOLENIA. KONFEDERACJA MOŻE SIĘ OBAWIAĆ O PRZYSZŁOŚĆ

Przypomnij sobie: JERZY TRELA ZDRADZIŁ SWÓJ NAJWIĘKSZY SEKRET SPRZED LAT. AKTOR PRZEKONYWAŁ, ŻE PRZEZ DEKADY NIE BYŁ ŚWIADOM BARDZO WAŻNEJ KWESTII. FANI SĄ ZASKOCZENI

Portal "Życie News" pisał również: EWA WACHOWICZ PRZECHODZI WIELKIE ZMIANY W SWOIM ŻYCIU. CHOĆ JEJ CÓRKA WYFRUNĘŁA JUŻ Z GNIAZDA TO GWIAZDA POMAGA UKOCHANEJ MAMIE. CO SIĘ DZIEJE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POTĘŻNE ZMIANY DLA SENIORÓW JUŻ OD CZERWCA. ZUS MOŻE ZAWIESIĆ ŚWIADCZENIE DUŻEJ CZĘŚCI EMERYTÓW I RENCISTÓW. EKSPERCI MÓWIĄ, JAK SIĘ PRZED TYM CHRONIĆ