Jak informuje serwis Goniec, już od czerwca na emerytów i rencistów czekają bardzo poważne zmiany, które mogą być naprawdę niekorzystne dla wielu osób. Za kilka tygodni osoby, które nie dopilnują limitów mogą otrzymać zmniejszone świadczenie, a nawet zostać pozbawione go w całości! Jak to możliwe?

Okazuje się bowiem, że na pracujących seniorów czeka niemała rewolucja. Chodzi tu przede wszystkim o osoby, które pobierają świadczenie emerytalne, choć nie osiągnęły jeszcze ustawowego wieku emerytalnego i dorabiają do swojej emerytury. Od czerwca w życie wejdą ważne zmiany.

Emercyi, którzy dorabiają do swoich świadczeń muszą mieć się na baczności. Cześć z nich może utracić część, a nawet całość swoich pieniędzy z ZUS, jak to możliwe?

ZUS w ciągu najbliższych kilku dni ma opublikować nowe limity zarobków dla wszystkich emerytów w Polsce, którzy dorabiają do swojego świadczenia otrzymywanego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a nie mają jeszcze skończonych 60 lat (kobiety) i 65 lat (mężczyźni).

Limity zarobków są niezwykle istotne i dość sztywne, więc ich ignorowanie może nam przynieść zmniejszenie świadczeń pobieranych z ZUS, a nawet całkowite zabranie ich na określony czas. Co ważne, limity dotyczą zarobków wyłącznie z działalności, która jest objęta obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym.

Osoby, które zarabiają dodatkowe mniej niż 70 procent miesięcznego średniego wynagrodzenia (od czerwca 4 364, 70 złotych – o 170 złotych więcej) mogą być spokojne. Pomniejszenie świadczenia nastąpi gdy zarabiamy od 70 do 130 procent średniego wynagrodzenia, a zahamowanie wypłat powyżej 130 procent (8 105,80 złotych). Średnia pensja na bazie danych GUS wynosi 6 235,22 złotych.

Emerytura/YouTube @Radio Maryja

Jak informował portal "Życie News": STANISŁAW KARPIEL-BUŁECKA Z ŻONĄ PRZEŻYLI NAPRAWDĘ TRUDNE CHWILE. WOKALISTA FUTURE FOLK Z BOLESNYM WYZNANIEM. PRZESZŁE WYDARZENIA BARDZO GO DOTKNĘŁY

Przypomnij sobie: WIELE LAT TEMU UDOWODNIŁA, ŻE NIE SŁYSZĄC MOŻNA W ŻYCIU ZROBIĆ NIEMAL WSZYSTKO. WIEMY, JAK POTOCZYŁO SIĘ ŻYCIE IWONY CICHOSZ. MA DZIŚ DWÓJKĘ DZIECI

Portal "Życie News" pisał również: EWA WACHOWICZ PRZECHODZI WIELKIE ZMIANY W SWOIM ŻYCIU. CHOĆ JEJ CÓRKA WYFRUNĘŁA JUŻ Z GNIAZDA TO GWIAZDA POMAGA UKOCHANEJ MAMIE. CO SIĘ DZIEJE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TRUDNA SYTUACJA BRITNEY SPEARS. WOKALISTKA POINFORMOWAŁA O NIESAMOWITEJ STRACIE. FANI GWIAZDY WYSYŁAJĄ JEJ MNÓSTWO SERDECZNOŚCI I WYRAZÓW WSPÓŁCZUCIA