Kilka lat temu, gdy tłumaczka języka migowego i aktorka z Polski została Miss Świata Głuchych niewiele osób wiedziało, że taki konkurs piękności istnieje. Szybko o Iwonie Cichosz usłyszała cała Polska, a ona sama – mimo bycia osobą niesłyszącą – postanowiła spróbować swoich sił i w „tańcu z Gwiazdami” wywalczyła drugie miejsce! Co dzieje się z nią dziś?

Iwona Cichosz jest kolejną osobą w swojej rodzinie, która nie słyszy – podobnie jak jej rodzice, dziadkowie i siostra, która ma jeszcze większy ubytek słuchu, co ona. Bez aparatu nie słyszy praktycznie wcale, a dzieciństwo kobiety nie należało do łatwych z racji swojej niepełnosprawności. Właśnie wtedy postanowiła się nie poddawać i pokazać, że z brakiem zdolności słyszenia również można szczęśliwie żyć i odnosić sukcesy jak inni. Została aktorką, szybko zatrudniono ją na stanowisku asystentki dyrektora teatru, który był wówczas jej partnerem.

Co robi dziś Iwona Cichosz? Mis Świata Głuchych 2016 wciąż spełnia swoje marzenia. Dziś jest też mamą!

Iwona Cichosz należy do Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich Języka Migowego, studiowała zarządzenia na Uniwersytecie Gdańskim, skończyła również podyplomowe studia polskiego języka migowego na Uniwersytecie Warszawskim a także pedagogikę pracy i doradztwo zawodowe w Kolegium Jagiellońskim.

Wygrana w Miss Deaf International 2016 przyniosła jej wielką sławę. Przyznaje jednak, że choć na początku czuła oszołomienie po wygranej i wiedziała, że tym sposobem stanie się o niej głośno to dziś uważa, że nie jest to największe osiągnięcie w jej życiu.

Rok później Iwona Cichosz postanowiła wziąć udział w „Tańcu z Gwiazdami” i rozpoczęła treningi ze Stefano Terrazzino. Parze udało się dojść do finału i wywalczyć drugie miejsce. Mimo braku słuchu tanxzyła w programie bez aparatu, gdyż słyszy rytm wibrację czy ruch.

Iwonie Cichosz udało się stworzyć cudowny związek z mężczyzną z Norwegii i wyjechała z Polski. Truls również nie słyszy, więc para rozumie się w lot. Iwona Cichosz poznała już migowy norweski, a jej ukochany uczy się migowego polskiego. Para pobrała się w 2019 roku, a rok później na świat przyszedł ich syn, Antoś. Chłopczyk w odróżnieniu od rodziców słyszy. Niedawno na świat przyszło drugie dziecko pary – 8 maja w Światowy Dzień Matki urodziła się córeczka Klara. Iwona Cichosz mieszka dziś w Oslo i czasem wraca do Polski, by jak mówi naładować się dobrą energią.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ MNIEJ PIENIĘDZY W PORTFELACH POLAKÓW. EKSPERCI ALARMUJĄ O TYM, ŻE DZIŚ WZROST CEN JEST SZYBSZY OD INFLACJI. LATEM PRZEŻYJEMY NAJWIĘKSZE PODWYŻKI

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ NA ŻYCIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. WIELE OSÓB MOŻE BYĆ ZASKOCZONYCH PLANAMI SZEFA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Portal "Życie News" pisał również: NAJNOWSZY PROJEKT RZĄDU WYWOŁUJE MIESZANE REAKCJE POLAKÓW. CHODZI O EMERYTURY OBYWATELI. PARTIA RZĄDZĄCA MA ZAMIAR PRZEŚWIETLIĆ KONTA MILIONÓW OSÓB

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZASKAKUJĄCE SŁOWA EWY DRZYZGI O WSPÓŁPRACY Z AGNIESZKĄ WOŹNIAK-STARAK. DZIENNIKARKA NIE UKRYWA, ŻE NIE ZAWSZE JEST RÓŻOWO. CZY ZDECYDOWANIE SIĘ RÓŻNIĄ