Jak podaje portal "O2", kłęby gęstego, czarnego dymu unosiły się nad dwoma regionami Rosji. W płomieniach stanął zakład produkcyjny, zlokalizowany w obwodzie nowosybirskim, a także okręt podwodny, znajdujący się Kronsztadzkich Zakładach Morskich. To nie pierwsze tego rodzaju pożary, jakie miały miejsce na terenie Rosji w ostatnich tygodniach.

Pożary w Rosji. Są nagrania

We wtorek 17 maja media społecznościowe obiegły zdjęcia oraz filmy wykonane w miejscowości Berdsk (obwód nowosybirski). Na nagraniach widać kłęby gęstego, czarnego dymu unoszące się nad miastem. Z informacji lokalnych mediów wynika, że pożar wybuchł w zakładach z branży chemicznej Geoplast. Ogień zauważono około godziny 7:30.

Do akcji zadysponowano 12 jednostek, a z pożarem walczyło w sumie 40 strażaków. Jeden z budynków znajdujących się na terenie zakładu, całkowicie spłonął. Pożar miał objąć ponad 2 tysiące metrów kwadratowych obiektu. Na ten moment nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych w skutek zdarzenia.

Pracownicy zakładów Geoplast mieli zostać szybko ewakuowani ze strefy zagrożenia. Zakłd zajmował się produkcją plastikowych płyt, taśm, rur, a także innych wyborów z tworzywa sztucznego.

Płonie okręt podwodny

We wtorek doszło też do pożaru w Petersburgu, na historycznym okręcie podwodnym Leninskij Komsomoł. Z doniesień medialnych wynika, że ogień pojawił się na statku w trakcie dokonywanych na nim prac.

Tuż po pojawieniu się ognia, natychmiast na miejscu pojawiły się służby gaśnicze. Dzięki temu udało się szybko opanować sytuację i zapobiec zniszczeniom obiektu, który niedługo ma zostać przekazany do muzeum. I w tym przypadku nie ma informacji o poszkodowanych.

Co sądzicie o wydarzeniach?

To też może cię zainteresować: Są najnowsze doniesienia o Putinie. Czy prezydent Rosji przeszedł operację

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie cichną echa głosowania jurorów w trakcie Eurowizji 2022. TVP wydało oficjalne oświadczenie

O tym się mówi: Sanatorium Miłości 4: W programie narodziło się uczucie między kilkoma seniorami i powstały interesujące pary. Widzowie myślą, czy związki przetrwają