Super Express donosi, że we wtorek 17 maja bieżącego roku mają ruszyć rządowe prace nad ustawą dotyczącą czternastki. Na facebookowym profilu szef rządu Mateusz Morawiecki wystosował post w zeszłym tygodniu na temat spełniania przez rząd obietnic i wspierania polskich rodzin.

"Na weekend mam dla wszystkich polskich emerytów świetną wiadomość"

- Już w przyszłym tygodniu rząd zajmie się ustawą o 14 emeryturze! Spełniamy obietnice i wspieramy polskie rodziny! - zapewnia polityk.

Według założeń wspomnianej ustawy, jaki został niedawno opublikowany na liście rządowych prac legislacyjnych, dodatkowe świadczenia emerytalne w postaci czternastki mają być wypłacane z urzędu razem ze zaświadczeniami sierpniowymi.

Jak donoszą media, pełna kwota świadczenia przeznaczona jest dla osób pobierających świadczenie nieprzekraczające 2900 zł brutto. Projekt ustawy o 14 emeryturach zawiera informację, że gdy emerytura jest wyższa od podanej wyżej kwoty 2900 zł, wtedy 14. wypłacona ma być w równowartości kwoty najniższej emerytury, jednak obniżonej o równowartość różnicy pomiędzy kwotą świadczenia podstawowego 2900 złotych brutto.

Podczas gdy czternasta emerytura osiągnie kwotę poniżej 50 zł, senior nie może liczyć na dodatki. Wynika to bowiem z propozycji zawartej w projekcie ustawy, aby kolejne roczne świadczenie było równe minimum 50 złotych.

Według doniesień Super Expressu, czternastka przypadać ma seniorom, którym nie przytrafiło się zawieszenie prawa do otrzymywania podstawowego świadczenia na dzień 31 lipca bieżącego roku, a kwota nie jest większa niż 4188,44 zł.

O tym się mówi: Danuta Martyniuk zachwyciła smukłą sylwetkę. Zdradziła tajemnicę nowego wyglądu

Zerknij: Jerzy Trela zdradził swój największy sekret sprzed lat. Aktor przekonywał, że przez dekady nie był świadom bardzo ważnej kwestii. Fani są zaskoczeni