Inwazja Rosji na Ukrainę nieodwracalnie zmieniła relacje międzynarodowe. Coraz więcej państw odczuwa zagrożenie ze strony państwa Władimira Putina i szuka sposobów by się przed nim bronić.

W ostatnim czasie Finlandia wyraziła chęć przystąpienia do Paktu Północnoatlantyckiego, a sam proces ma zostać mocno przyśpieszony. Podaje się, że wkrótce podobną decyzję ma też ogłosić Szwecja w ramach nowej strategii odnośnie bezpieczeństwa kraju i licząc także na efekt odstraszający w tej części kontynentu.

Portal „Wirtualna Polska” poinformował, że te informacje wyjątkowo oburzyły komentatorów w rosyjskiej telewizji, którzy posunęli się nawet do niepokojących zapowiedzi.

„Jeżeli bazy NATO pojawią się w Szwecji i Finlandii, Rosja nie będzie miała innego wyjścia. Będzie zmuszona zneutralizować brak równowagi i nowe zagrożenie poprzez rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej” – grożono w Rossija 1.

Broń miałaby się pojawić w pobliżu granic NATO. Oczywiście to na razie tylko zapowiedzi. Komentatorzy wskazują, że jest to element wojny informacyjnej, która prowadzi Federacja Rosyjska usiłująca wywołać poczucie strachu i zagrożenia w Europie.

Na razie konflikt w Europie nadal się nasila, a Rosja nie ustaje w swoich imperialistycznych staraniach.

wojna na Ukrainie / YouTube: ABC News
wojna na Ukrainie / YouTube: ABC News

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Zatrzymano dwóch nastolatków, którzy zastraszali swojego rówieśnika. Ich czyny są poniżej wszelkiej krytyki. Sprawą zajęła się policja i sąd rodzinny

Jak informował portal „życie.news”: Proces Johny'ego Deepa i Amber Heard nadal trwa. Znajoma Deepa nie ukrywa, co sądzi o jego byłej żonie. To "socjopatyczny kucyk pokazowy"

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Barbara Kurdej-Szatan nic sobie nie robi z problemów z prawem i łamie kolejne przepisy. Aktorka jechała jak pirat drogowy. Przyłapali ją paparazzi

Sprawdź również ten artykuł: Marcin Prokop kontra internauci. Nieprzyjemna sytuacja pod wpisem gwiazdora TVN. Prezenter odpowiedział na sugestię w nieprzyjemny sposób. O co poszło