Jak podaje portal "Super Express", poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal nie ukrywa, że wierzy w zwycięstwo Ukrainy, a także w to, że uda się osądzić za wojnę Władimira Putina. To jeszcze nie koniec, zdaniem polityka działanie Putina zainicjowało "proces ostatecznej destrukcji imperium". Poznajcie szczegóły!

Paweł Kowal o zwycięstwie Ukrainy i rozpadzie Rosji

Paweł Kowal w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu 24, stwierdził, że ostatnie działania rosyjskiego przywódcy zainicjował "proces ostatecznej destrukcji imperium". Jego zdaniem Putin nie zakładał, że sprawy przybiorą taki bieg. Nie przypuszczał, że Szwecja i Finlandia będą chciały wstąpić do NATO.

Paweł Kowal / YouTube:  Platforma Obywatelska
Paweł Kowal / YouTube: Platforma Obywatelska
Paweł Kowal / YouTube: Platforma Obywatelska

W opinii Pawła Kowala na tym rozszerzanie NATO się nie skończy. Z czasem do sojuszu przyłączą się również Ukraina, Gruzja, a być może także Mołdawia. Konsekwencją tego będzie to, że "nie będzie takiej Rosji, jaka była". Polityk przewiduje również, że Rojsa się rozpadnie. Narody wchodzące w skład Federacji Rosyjskiej w końcu się zbuntują przeciwko "przelewaniu ich krwi".

"Pamiętajmy, że Federacja Rosyjska to nie jest Rosja w takim rozumieniu, że jest to państwo jednonarodowe. Tam jest bardzo dużo małych narodów, własnych ambicji" - dodał, wskazując, że może dojść do tego szybciej niż nam wszystkim się wydaje. Może się to stać nawet w perspektywie dwóch, trzech lat.

Paweł Kowal/ YouTube @Rmf fm
Paweł Kowal/ YouTube @Rmf fm
Paweł Kowal/ YouTube @Rmf fm

Paweł Kowal nie ma wątpliwości, że Ukraina wygra wojnę z Rosją, choć będzie to wymagało pomocy ze strony krajów Zachodu. Zdaniem polityka, zwycięstwo to powinno nastąpić jak najszybciej, tak aby po zakończeniu działań militarnych, była w stanie w miarę szybko postawić na nogi swój kraj.

Podzielacie zdanie Pawła Kowala?

To też może cię zainteresować: Stan zdrowia Władimira Putina budzi wiele emocji. Pojawiły się nowe doniesienia o chorobie, na jaką może cierpieć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Julia Roberts powraca na wielki ekran. Na taki scenariusz czekała dwie dekady. Czy zagra ponownie z Richardem Gerem

O tym się mówi: Anna Mucha z dziećmi na meczu tenisa. Aktorka przyłapana przez paparazzi w interesującej pozie