Jak podaje portal "Super Express", Aleksandr Łukaszenka w jednym z wywiadów został zapytany o ewentualne zagrożenie militarne ze strony Polski. Co odpowiedział? Wspomniał również o broni atomowej i sojuszu z Rosją.

Białoruski przywódca mówi o Polsce

Podobnie, jak Rosja, tak i Białoruś obchodziła 9 maja Dzień Zwycięstwa. Po upamiętniających zwycięstwo Armii Czerwonej nad nazistowskimi Niemcami, Aleksandr Łukaszenka wziął udział w specjalnej konferencji prasowej. W jej trakcie padło pytanie o potencjalną agresję militarną ze strony Polski.

"Niech spróbują. Pokonaliśmy tutaj wrogów znacznie silniejszych niż Polska. Więc jeśli chcą spróbować, niech próbują" - odpowiedział Aleksandr Łukaszenka, dodając, że postępowanie Polski budzi jego zaniepokojenie. Wymienił tu przede wszystkim wzrost liczebności wojska.

Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach

Białoruś pod skrzydłami Rosji

Łukaszenka stwierdził, że ma świadomość, że jego wojsko nie byłoby w stanie przeciwstawić się atakowi ze strony NATO. Jednocześnie stwierdził, że Rosja stoi za Białorusią murem, a jest to potęga atomowa. Przyznał również, że to był temat, który w ostatnim czasie bardzo często poruszał w rozmowach z Władimirem Putinem.

Białoruski dyktator w swojej wypowiedzi stwierdził również, że nie da się pokonać w walce narodu, który broni swojej tożsamości, ziemi, rodzin i dzieci.

Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Biełsat Pl
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Biełsat Pl
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Biełsat Pl

Jakiś czas temu, Aleksandr Łukaszenka odniósł się do agresji Rosji na Ukrainę, wskazując, że była konieczność podjęcia takiej decyzji. Przyznał wówczas także, że nie spodziewał się, że konflikt przeciągnie się na tak długo.

Co sądzicie o słowach Aleksandra Łukaszenki?

To też może cię zainteresować: Księżna Kate wystosowała ofertę pracy. Żona księcia Williama poszukuje nowej asystentki. Kandydatka musi spełniać zaskakujący warunek. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Kwaśniewska zdecydowała się opublikować wyjątkowe zdjęcie. Fani nie kryją zachwytu i zaskoczenia

O tym się mówi: Rosyjskiego ambasadora w Polsce spotkała nieprzyjemna niespodzianka. Wszystko w czasie jego wizyty na Cmentarzu żołnierzy radzieckich