Jak przypomina portal "Super Express", zbrodnie dokonane przez Rosjan w Buczy wstrząsnęły całym światem. Ukraińskie służby robią wszystko, aby ustalić sprawców bestialskich czynów i ich ukarać. Coraz więcej wiadomo o ich tożsamości. Wszystko dzięki temu, że jeden z rosyjskich żołnierzy zgubił na polu walki telefon. Poznajcie szczegóły.

Ustalenia w sprawie zbrodniarzy z Buczy

Żołnierzem, który zgubił telefon na polu walki w Buczy był Petr Zacharow. 30-letni żołnierz służy w kompanii głębokiego rozpoznania batalionu rozpoznawczego 64. oddzielnej brygady strzelców zmotoryzowanych w powietrznodesantowym okręgu wojskowym. Dzięki jego smartfonowi możliwe stało się ustalenie tożsamości około stu żołnierzy.

Służbom udało się ustalić imiona i nazwiska żołnierzy, ich adresy zamieszkania, numery paszportów, a także dane członków ich rodzin. Platforma "Inform Napal" opublikowała zdjęcia żołnierzy, którzy dopuszczali się na terenie Buczy okropnych zbrodni.

Na telefonie Zacharowa znaleziona nie tylko prywatne zdjęcia z żoną, ale także dokumenty odnoszące się do pierwszych dni zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę. Nie brakuje również dowodów na to, że Zacharow wykazuje się ogromną brutalnością wobec niższych rangom żołnierzy.

Co ustalono?

Służbom udało się również ustalić, że dowódcą sierżanta Zacharowa jest pułkownik Azatbek Omurbekow. Żona pułkownika, Jekaterina, również służy w wojsku. Poznano ich numery telefonów, które podano do publicznej wiadomości.

Irakli Komaxidze z serwisu "Inform Napalm" stwierdził, że nie ma przeszkód, żeby dzwonić na ich numery. Jednocześnie stwierdził, że mogą nie odebrać, bo wie, że jest "sławny na świecie".

Myślicie, że uda się pociągnąć do odpowiedzialności zbrodniarzy z Buczy?

To też może cię zainteresować: Rosja oskarża Ukrainę o używanie czarnej magii. Ruszyła medialna propaganda o żołnierzach czarnoksiężnikach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Syn Franciszka Pieczki odniósł się do plotek dotyczących jego ojca. "W Internecie można znaleźć kłamstwa i nieprawdę w tym temacie"

O tym się mówi: Zaskakująca prognoza pogody na maj. Już dawno nie było takich wariacji