Jak podaje portal "Interia", papież Franciszek po raz kolejny zabrał głos w sprawie oblężonego Mariupola. Po raz kolejny zaapelował o stworzenie korytarzy humanitarnych, które umożliwiłyby wydostanie się z ostrzeliwanego miasta ludności cywilnej.

Papież Franciszek apeluje do wiernych

W trakcie niedzielnej modlitwy Regina Coeli, papież Franciszek przypomniał, że maj jest miesiącem poświęconym Matce Boskiej. Zachęcił do sięgania po różaniec i ofiarowywania go w intencji pokoju.

Franciszek podkreślił, że swoje myśli kieruje ku Mariupolowi, "miastu Maryi, barbarzyńsko zbombardowanemu i zniszczonemu". Ojciec Świety po raz kolejny zaapelował, aby utworzono korytarze humanitarne, które pozwolą miejscowej ludności cywilnej opuścić zniszczone miasto i znaleźć bezpieczne schronienie.

"Cierpię i płaczę, myśląc o cierpieniach ludności Ukrainy, zwłaszcza o najsłabszych - ludziach starszych, dzieciach. Docierają nawet straszne informacje o dzieciach wydalonych i deportowanych" - powiedział papież Franciszek.

Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich

Ojciec święty stawiał również pytania, czy faktycznie robione jest wszystko, aby zakończyć działania wojene i wypracować pokój. Papież Franciszek zaapelował, żeby ludzie zaczęli podążać drogą pokoju, a nie drogą przemocy.

Wiele emocji

Wcześniejsze wpisy papieża Franciszka dotyczące wojny na Ukrainie budziły wiele emocji. Głowie kościoła zarzucano, że wzywając do pokoju nie wskazuje, że to Rosja jest agresorem a Władimir Putin jest tym, który rozpoczął i który może zakończyć zbrojną agresję na Ukrainę.

W jednym z kolejnych wpisów, podkreślił, że "wszyscy jesteśmy winni" temu, co dzieje się na Ukrainie. Słowa te wywołały wiele emocji i negatywnych komentarzy pod adresem papieża Franciszka. Internauci podkreślali, że papież powinien wskazywać na winę Rosji, a nie obarczać winą wszystkich.

Myślicie, że apel papieża Franciszka zostanie wysłuchany?

To też może cię zainteresować: Kolejne słowa Siergieja Ławrowa zelektryzowały międzynarodową opinię publiczną. Co powiedział minister spraw zagranicznych Rosji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ida Nowakowska opowiedziała, jak spędza czas z synkiem. Zdradziła, czy planuje powiększenie rodziny

O tym się mówi: GIF ponownie wycofuje popularny lek w kroplach. Spożycie go może być poważne w skutkach. O co chodzi