Popularny wyrób medyczny z zawartością witaminy D3 został usunięty ze sprzedaży. Warto sprawdzić, czy nie zalega w naszych zapasach. Główny Inspektor Farmaceutyczny publikuje ostrzeżenie, iż nie można go zażywać.

Wycofano środek leczniczy z witaminą D3

Kolejne obwieszczenie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego dotyczy produktu leczniczego Vigantol z witaminą D3 w składzie. Produkowany jest jako krople doustne, które wolno było nabyć w aptekach.

Postanowieniem Głównego Inspektora Farmaceutycznego lek wycofano ze sprzedaży na obszarze całej Polski. Precyzyjniej, mowa o produkcie Vigantol (Cholecalciferolum), 500 mcg/ml (20 000IU/ml), krople doustne, mieszanka o numerze serii 20CQ046.

Do podobnych decyzji doszło już wcześniej. Z końcem marca również informowano o usunięciu z aptek kropli Vigantol, lecz wówczas był to produkt o numerze 19KQ193.

"Podstawą wycofania było wówczas uzyskanie wyniku poza specyfikacją w zakresie parametru zawartości substancji czynnej" - wspominał GIF. Przedstawiciel organu odpowiedzialnego P&G Health Germany GmbH podał podmiotowi wiadomości dotyczące przyczyn wycofania ze sprzedaży artykułu leczniczego Vigantol o nr serii 20CQ046.

Z udostępnionych danych wynika, że czynności te mają funkcję prewencyjną i dotyczą wszystkich serii wyrobu leczniczego Vigantol, także nie przejawiających wykroczenia poza specyfikację, jakie wyprodukowano przy wykorzystaniu substancji pomocniczej o nr serii 20CQ046, jak widnieje w obwieszczeniu. Postanowienie zyskało oznakowanie wykonalności natychmiastowej.

O tym się mówi: Agata Kornhauser-Duda przestała być jedyną o tym imieniu i nazwiskach. 1 maja 2022 roku pojawiło się ich znacznie więcej. O co chodzi

Nie przegap tego: Po 14 latach z pracy w TVN postanowiła zrezygnować gwiazda serwisów informacyjnych. Wiadomo już, jaką ścieżkę kariery wybrała. To spore zaskoczenie