Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zagościli w pierwszomajowej uroczystości uhonorowania nowej odmiany tulipana imieniem polskiej Pierwszej Damy. Roślina zyskała nazwę "Agata Kornhauser-Duda".

Nowa odmiana tulipana nazwana imieniem obecnej pierwszej damy. Prezydentowa zdradziła miłe wspomnienia

Jest to rodzaj tulipana papuziego strzępiastego. Ceremonia miała miejsce w miejscowości Chrzypsk Wielki w województwie wielkopolskim podczas XII Międzynarodowych Targów Tulipanów.

Nowa odmiana tulipana nazwana imieniem Pierwszej Damy jest również uhonorowaniem samej prezydentowej za oddanie sprawie Polski i Polaków, wspomaganie będących w potrzebie, zaangażowanie w poznawanie ludzkich potrzeb, reagowania na dobro młodzieży, a także zaangażowanie w realia życia wojennych ukraińskich uchodźców.

Bogdan Królik, wytwórca roślin cebulowych, zaznaczył, iż kwiat nazwano imieniem Agaty Kornhauser-Dudy, gdyż jest przepiękny i majestatyczny i "wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest urzędująca Pierwsza Dama".

W czasie niedzielnej ceremonii tradycji stało się zadość, gdyż prezydent z małżonką obdarzając imieniem nową odmianę tulipana, podlali go szampanem. W trakcie własnej przemowy Agata Kornhauser-Duda wspomniała, że to oczywiście tulipany przyjęła od Andrzeja Dudy, gdy się jej oświadczał. "Kwiat jest przepiękny, jest niezwykły" - stwierdziła mediom Agata Kornhauser Duda.

"To jest odmiana tulipana papuziego strzępiastego. Ma niezwykły kolor, bo jest to mieszanka fuksji z czerwienią" - zaznaczyła.

O tym się mówi: Huta Azowstalu granicznym znakiem ukraińskiego ruchu oporu w Mariupolu. Szpital w opłakanym stanie

Zerknij tutaj: Kolejne słowa Siergieja Ławrowa zelektryzowały międzynarodową opinię publiczną. Co powiedział minister spraw zagranicznych Rosji