Jak podaje portal "Super Express", kolejne rosyjskie rakiety spadły na Kijów i Odessę. Do ostrzału stolicy Ukrainy doszło w momencie, kiedy prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem. Wcześniej Gutterss odwiedził Moskwę.

Kolejne rakiety spadły na Kijów

W czwartek 28 kwietnia w godzinach wieczornych w stolicy Kijowa rozbrzmiały syreny alarmowe. Podobnie było w Odessie. Mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował o dwóch wybuchach w obszarze szewczenkowskim i zadysponowaniu na miejsce służb ratunkowych.

Do ataków rakietowych na Kijów doszło w momencie, kiedy odbywała się oficjalna wizyta sekretarza generalnego ONZ. Antonio Guterres rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim na temat pomocy ONZ przy ewakuacji osób przebywających w Azowstalu na terenie Mariupola. Wcześniej poruszał on ten temat z prezydentem Rosji Władimirem Putinem oraz Siergiejem Ławrowem.

Rakiety spadły na Kijów oraz Fastów - miejscowość zlokalizowaną kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od ukraińskiej stolicy. Rosja wystrzeliła również rakiety na Odessę. Władze obwodowe poinformowały, że udało się zestrzelić trzy rosyjskie rakiety.

Reakcja na ostrzał

Fakt, że do ostrzału Kijowa doszło w momencie, kiedy z wizytą w mieście przbywał sekretarz generalny ONZ, wywołał wiele emocji. "Tym haniebnym aktem barbarzyństwa Rosja po raz kolejny demonstruje swój stosunek do Ukrainy, Europy i świata" - napisał Dymytro Kułeba.

W słowach nie przebierał również minister obrony Ołeksij Reznikow, który określił ataki rakietowe na Kijów, jako "atak na bezpieczeństwo Sekretarza Generalnego i bezpieczeństwo światowe".

A wy, jak oceniacie ostrzał Kijowa w momencie wizyty sekretarza generalnego ONZ?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Rutkowski zabiera głos w sprawie nagrań rozmów Kasi Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Detektyw miał okazję je usłyszeć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W nocy Rosjanie puścili na hutę Azowstal przeszło 50 bomb lotniczych. Jest pilny apel Pułku Azowskiego

O tym się mówi: Sądowa batalia między Amber Heard i Johnny'ego Deepa trwa. Na jaw wyszło, co działo się na prywatnej wyspie aktora