Rosyjscy okupanci ponownie ostrzeliwali Azowstal przez całą noc. W fabryce wystrzelono ponad 50 bomb lotniczych. Poinformował o tym w przekazie wideo zastępca dowódcy pułku azowskiego kpt. Światosław Palamara „Kalyna” o sytuacji w Mariupolu.

28 kwietnia, wystąpił apel zastępcy dowódcy Pułku Azowskiego kpt. Światosława Palamara Kaliny w sprawie sytuacji w Mariupolu. Apel wideo został opublikowany przez Pułk Azowski. „Ta noc to tylko ogromna ilość nalotów, bomb fosforowych, pocisków, artylerii i wszystkiego, co barbarzyńca może wykorzystać przeciwko ludzkości. Bo wszystkie słowa i czyny wojskowe są jednym i tym samym. Dlatego trudno nam zrozumieć, dlaczego obiecują nam, a nie działają ”. - mówi zastępca dowódcy.

Pułk Azowski nie pozostawia złudzeń. Rosja nie cofnie się przed niczym

Światosław Palamar także zwrócił się do przeciwnika po rosyjsku i w miejsce inwestycji w odbudowę szkół, szpitali i przedszkoli ujawnił budzące grozę sumy wyłożone na wojnę. Środki finansowe, które mogłyby sprowadzić coś słusznego, a wydane na wojnę niosą śmierć, krew i ból niewinnych ludzi.

„W sumie jest to 111 111 10080 dolarów bez paliwa, sprzętu, kosztów leczenia, żywności i nie tylko. Pomyśl o tych pieniądzach jako równych szansach na wybudowanie 163 szkół lub 273 przedszkoli lub 12 nowoczesnych szpitali, 32 szpitali położniczych lub 82 aptek. To tylko Mariupol. Nie mówię ogólnie o Ukrainie. Nie wierz w nasze statystyki - zapytaj oficjalne władze w Rosji, ile zginęło na krążowniku Moskwa? - słychać na nagraniu wideo.

Obrońca Mariupola apeluje o twarde kroki władz państwowych. „Wzywam przywódców wojskowo-politycznych do podjęcia zdecydowanych działań w celu odblokowania lub ewakuacji wszystkich tych, którzy mają nadzieję i wierzą w Ojczyznę. Dziś powiem, że Mariupol to nie Ukraina, ale Ukraina to Mariupol.” - podsumował Światosław Palamar.

O tym się mówi: Zdjęcie Magdy Gessler zaskoczyło internautów. Nikt jej jeszcze tak szczupłej nie widział

Zerknij: Gruzińska jasnowidz przewidziała losy Ukrainy, Rosji i Putina. Wiele powiedziała już przed laty