Na przestrzeni lat funkcjonowania w programie socjalnym wypłat świadczenia 500 Plus, znalazło ono wielu zwolenników i przeciwników. Politycy stojący w opozycji do programu, a także przeciwnicy tego rodzaju świadczeń zabierający głos w społeczeństwie nazywają comiesięczne wypłaty na dzieci i nie tylko niepotrzebnym rozdawnictwem.

Wielu z nich jednocześnie korzysta 500 Plus i regularnie składa wniosek o jego przyznanie. Z powodu wydarzeń, jakie miały miejsce przez ostatnie 2 lata, a także przez obecną sytuację w kraju i na świecie, zaszło mnóstwo zmian w programach socjalnych proponowanych przez rząd.

Resort przypomina o ważnych formalnościach i terminach

Nie jest tajemnicą, że dla wielu polskich rodzin świadczenie 500 Plus stało się prawdziwą szansą na polepszenie poziomu życia dzieci i innych beneficjentów programów z rodzaju 500 Plus. Szczególnie w obecnej sytuacji inflacyjnej każda dodatkowa złotówka w budżecie domowym jest na wagę złota.

Należy jednak pamiętać o dopełnieniu ważnych formalności, aby pozostać w gronie beneficjentów programu 500 Plus, jak donosi Super Express. Wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha podczas konferencji prasowej wyjaśniła panujące zasady dotyczące możliwości korzystania z programu.

Jak powiedziała, osoby pobierające świadczenie 500 Plus chcąc w dalszym ciągu to robić, zobligowane są do złożenia odpowiedniego wniosku, nim minie kwiecień bieżącego roku. Pozostało zatem dosłownie parę ostatnich dni wszystkim rodzicom na złożenie wniosku o świadczenie Rodzina 500 Plus na następny okres rozliczeniowy. W przypadku przekroczenia terminu wyznaczonego do końca kwietnia w dopełnieniu formalności złożenia wniosku, nie zostanie zachowana ciągłość wypłat, na które być może będzie trzeba czekać do trzech miesięcy.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej przypomniała także, że od 1 lutego bieżącego roku wnioskowanie o świadczenie rodzina 500 plus możliwe jest jedynie drogą elektroniczną.

O tym się mówi: Gruzińska jasnowidz przewidziała losy Ukrainy, Rosji i Putina. Wiele powiedziała już przed laty

Zerknij: Niepokojące wieści ze stolicy Polski. Wojewoda mazowiecki publikuje rozporządzenie. Dotyczy ono bezpieczeństwa Polaków