Jak podają zagraniczne media, rosyjski zielony korytarz dla Azowstalu okazał się kolejną pułapką – powiedział Petr Andryushchenko, doradca burmistrza. We wtorek 26 kwietnia najeźdźcy zaczęli zamach artyleryjski na strefę warunkowego wyjścia z Azowstalu. Gigantyczne uderzenie zostało zadane parę minut po tym, jak Rosjanie przez głośniki zakomunikowali otwarcie zielonego korytarza.

Szpital w Azovstal pełen jest pilnie potrzebujących pomocy i ewakuacji obywateli

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Queen Lina (@queenlina999)

„Prezydent zasadniczo zgodził się na zaangażowanie Organizacji Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w ewakuację ludności cywilnej z zakładu Azovstal w Mariupolu” – stwierdził o Putinie Stéphane Dujarric, przedstawiciel Guterresa.

Jednak w weekend siły rosyjskie ponawiały szturm na hutę, w której przebywały siły zbrojne i ludność cywilna w Mariupolu. Putin następnie wydał rozkaz żołnierzom, aby nikt nie uciekł z obiektu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Mário Augusto (@blogarnews)

Zakład Azowstal, w którym przebywają obrońcy Mariupola, gdzie cywile chowają się w piwnicach przed ostrzałem, do tej pory jest osaczony ostrzałem przeciwnika.

Ledwie minionej nocy doprowadzono do skutku 35 nalotów, w trakcie których zajął się ogniem jeden z warsztatów.

Ale najważniejsze jest to, że ucierpieli na nich cywile, którzy teraz są pod gruzami. Żołnierze Pułku Azowskiego udzielają pierwszej pomocy i dokładają wszelkich starań, aby uwolnić ludność cywilną spod gruzów.

Jednak przeszło 500 rannych ukraińskich obrońców jest uwięzionych w hucie Azovstal w Mariupolu. Potrzebują pilnej pomocy medycznej, ponieważ każda godzina jest kluczowa dla uratowania ich życia.

Bardzo ważna informacja: Obrońcom Ukrainy brakuje podstawowych produktów. Jedyny ratunek w Darczyńcach i Wolontariuszach

Zerknij: Dziennikarze zapytali Rosjan o sytuacje na Ukrainie. Ich odpowiedzi wprawiają w osłupienie