Jak podaje portal "O2", dziennikarze Radia Wolna Europa postanowili przeprowadzić krótką sondę na ulicach Moskwy. Przypadkowi Rosjanie pytani byli o to, co sądzą na temat "specjalnej operacji militarnej" na Ukrainie. Wyniki przerażają.

Rosjanie wciąż nie przejżeli na oczy

Nie jest tajemnicą, że przekaz dotyczący wojny na Ukrainie, jaki trafia do Rosjan, jest daleki od prawdy. Wielu mieszkańców Rosji nie ma dostępu do infomracji innych niż te, przekazywany przez reżimowe media. Wielu z nich nie szuka rzetelnych informacji, poprzestają na tym, co mogą zobaczyć w państwowej telewizji, czy przeczytać w państwowych gazetach.

Wielu Rosjan powtarza przekaz, że na Ukrainie trwa "specjalna operacja militarna", która ma wyzwolić Ukrainę. Zdjęcia zniszczonych ukraińskich miejscowości i masowych zbrodni dokonywanych przez rosyjskich żołnierzy określają, jako "fotomontaże" i "ustawki".

Dziennikarze Radia Wolna Europa przeprowadzili w Moskwie sondę uliczną, w której zapytali o to, kiedy zdaniem Rosjan zakończy się wojna na Ukrainie. Odpowiedzi jakich udzielają są przerażające.

Sonda przeprowadzona na ulicach Moskwy/Twitter @AlexKokcharov
Sonda przeprowadzona na ulicach Moskwy/Twitter @AlexKokcharov
Sonda przeprowadzona na ulicach Moskwy/Twitter @AlexKokcharov

Rosjanie o wojnie na Ukrainie

Z sondy wynika, że wielu Rosjan w dalszym ciągu nie wierzy w to, że wojna na Ukrainie jest faktem. Inni mają nadzieję, że już niebawem Rosja pokona Ukraińców. Znaleźli się i tacy, dla których wojna nie zakończy się tak długo, jak długo żył będzie Władimir Putin. Pojawiła się też odpowiedź, że wojna zakończy się wtedy, gdy Rosja "wrzuci tam potężniejszą broń".

Jedna z kobiet, która wzięła udział w sądzie, stwierdziła, że Rosjanie "powinni całkowicie zetrzeć Ukrainę z powierzchni Ziemi". To przerażające z jaką łatwością kobiecie przychodzi mówienie o masowych zbrodniach dokonywanych na Ukraińcach.

Zaskoczyły was wyniki sądy?

To też może cię zainteresować: Obrońcom Ukrainy brakuje podstawowych produktów. Jedyny ratunek w Darczyńcach i Wolontariuszach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Księcia Georga czeka niebawem ogromna zmiana. Czy książę William i księżna Kate podjęli juz ostateczną decyzję

O tym się mówi: Koszmarny widok w jednej z ukraińskich miejscowości. Rosyjskie media przypadkiem pokazały prawdę