Jak podaje portal "Interia", doradca ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w mediach społecznościowych przekazał wiadomość skierowaną bezpośrednio do Rosjan. Co znalazło się w wiadomości Mychajło Podolaka?

"Zła wiadomośćdla Rosji"

Mychajło Podolak napisał na Twitterze, że ma "złe wieści dla Rosji; Ukraina się wzmacnia". Doradca prezydenta Zełenskiego wyraził w ten sposób zadowolenie z faktu, że Stany Zjednoczone Ameryki oraz pozostali sojusznicy, zapowiedzieli kolejne dostawy sprzętu wojskowego na teren Ukrainy. Ma się w nich znaleźć również ciężki sprzęt, którego przez długi czas nie decydowano się wysyłać.

Dostawy broni mają pomóc Ukraińcom w wygraniu wojny z Rosją. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin określił agresję Rosji jako "bezpodstawną" i "zuchwałą", a także stanowiącą "wyzwanie dla wolnych ludzi na całym świecie". Dodał, że Ukraina może wygrać wojnę, jeśli zostanie zaopatrzona w odpowiedni sprzęt i wsparcie militarne.

Ważne spotkanie

W minioną niedzielę sekretarz obrony USA Lloyd Austin, a także sekretarz stanu Antony Blinken, udali się z wizytą do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. W trakcie spotkania padła zapowiedź, że Amerykanie przekażą kolejną pomoc finansową. Na uzbrojenie dla Ukraińców ma zostać przekazane 713 milionów dolarów.

Względy bezpieczeństwa zaważyły na tym, że informacja o wizycie pojawiła się dopiero po tym, jak Blinken i Lloyd opuścili terytorium Ukrainy. Amerykańska dyplomacja przyznała, że Rosja musi dotkliwie odczuć skutki napaści na Ukrainę, aby w przyszłości nie zdobyła się na podobny krok.

Co sądzicie o słowach doradcy prezydenta Zełenskiego?

To też może cię zainteresować: W Biełgorodzie doszło do serii eksplozji. Nad miastem widać słup ognia i gęsty dym. Co się wydarzyło

Zobacz, o czym jeszczepisaliśmy w ostatnich dniach: Światło dzienne ujrzały nagrania z planu filmu "Rust". Widać na nich Baldwina tuż przed oddaniem strzału

O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki w mocnych słowach reaguje na decyzję Rosjan. "To bezpośredni atak na Polskę"