Jak podaje portal "Interia", białoruski przywódca zwrócił się z zaskakującym apelem do polityków i obywateli sąsiadujących z Białorusią państw. W jego wystąpieniu nie zabrakło odniesień do Ukrainy.

Zaskakujący apel Aleksandra Łukaszenki

Aleksander Łukaszenka pojawił się w ostatni piątek w swojej rodzinnj miejscowości Kopyś (wschodnia Białoruś). Brał tam udział w obrzędach związanych z Wielkim Piątkiem. W świątyni białoruski przywódca zaapelował nie tylko do obywateli swojego kraju, ale także do swoich sąsiadów.

"Ratujmy świat. To jest teraz tak istotne" - powiedział Aleksander Łukszenka, którego słowa cytuje portal "Zerkalo". Białoruski dyktator zaapelował, "abyśmy żyli w przyjaźni". Dużo miejsca w swoim wystąpieniu Łukaszenka poświęcił Ukrainie. Stwierdził, że Ukraińcy stoją wzdłuż granicy z jego państwem i proszą "o kaszę i sól".

Dodał, że Białorusini, jako "szlachetni ludzie" otwierają granicę dla wszstkich potrzebujących osób. Podkreślił, że Białoruś traktuje wszystkich po przyjacielsku i oczekuje, że taki sam stosunek będą miały wobec jego kraju sąsiedzkie kraje.

Atak na Ukrainę nastąpił również z Białorusi

Warto w tym miejscu przypomnieć, że rosyjskie wojska, które wkroczyły na teren Ukrainy 24 lutego, zrobiły to również od strony Białorusi. 27 lutego białoruski przywódca miał potwierdzić, że Rosjanie wystrzeliwują pociski również z obszaru jego kraju. Miała to być odpowiedź na rozmieszczenie przez Ukrainę w pobliżu granicy dywizji rakietowych.

Portal "Zerkalo" przypomniał, że jednocześnie Aleksandr Łukaszenko zaprzeczył, jakoby miało dojść do ostrzelania stolicy Ukrainy, Kijowa.

Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Damian Olszewski - Praktycznie o pieniądzach
Aleksandr Łukaszenka/YouTube @Damian Olszewski - Praktycznie

Jak oceniacie apel białoruskiego przywódcy?

To też może cię zainteresować: W tych krajach pensja minimalna wystarcza na najwięcej. Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Które miejsce zajmuje Polska

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Edyta Górniak zaskoczyła swoich fanów. Najnowszy cover piosenkarki zrobił furorę. Co za głos

O tym się mówi: Zofia Zborowska opublikowała w mediach społecznościowych urocze zdjęcie. Aktorka rozbawiła fanów do łez