Jak podaje portal "O2", od jakiegoś czasu media na całym świecie zastanawiają się nad niespodziewanym zniknięciem rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu. Jakiś czas temu Szojgu przestał pojawiać się w mediach, a jego nieobecność wywołała lawinę spekulacji. Po dość długim milczeniu w rosyjskich mediach pojawił się jego wypowiedź dotycząca kolejnych działań na Ukrainie.

Szojgu przerywa milczenie?

Z informacji przekazywanych przez rosyjskie media wynika, że rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu miał się pojawić na spotkaniu wysokich urzędników wojskowych, które miało się odbyć w stolicy.

We wtorek 19 kwietnia Szojgu miał zapewnić, że rosyjskie wojska znajdujące się na Ukrainie, dobrze wywiązują się z postawionych przed nimi zadań, a cała operacja przebiega zgodnie z planem. Minister obrony miał stwierdzić również, że wszelkie podejmowane przez armię działania mają na celu "ustanowienia pokojowego życia".

W swoim wystąpieniu miał podkreślić, że wojska Federacji Rosyjskiej wykazują się odwagą i heroizmem w procesie "wyzwolenia donieckich i ługańskich republik ludowych". Szojgu miał również zapowiedzieć wprowadzenie nowych sposobów walki. Nie zabrakło również oskarżeń pod adresem Stanów Zjednoczonych, że odpowiadają za eskalację konfliktu.

Wiele niewiadomych

Wiele osób ma wątpliwości, czy faktycznie doszło do wystąpienia Szojgu w podanym terminie. Jeszcze niedawno, w mediach pojawiły się doniesienia, że rosyjski minister obrony ma poważne problemy ze zdrowiem. Izraelski biznesmen Leonid Nevzlin przekonywał, że Szojgu miał doznać rozległego zawału.

Eksperci nie mają wątpliwości, że rosyjska propaganda zrobi wszystko, aby prawda o tym, co naprawdę dzieje się z Siergiejem Szojgu nie ujrzała światła dziennego.

A wy, co sądzicie o prawdziwości wystąpienia Siergieja Szojgu?

To też może cię zainteresować: Dobre wieści płyną z elektrowni w Czarnobylu. Przekazał je dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marianna Dufek zdecydowała się pozbyć pamiątki po Kamilu Durczoku. Zaskakujące na co wydała otrzymane za nią pieniądze

O tym się mówi: Media obiegły nowe fakty w sprawie odejścia syna Christiano Ronaldo. Co udało się ustalić