W czasie trwającej rosyjskiej agresji w Ukrainie mnóstwo osób zachodzi teraz w głowę, kiedy i czy w ogóle powinni spodziewać się wezwania do odbycia kwalifikacji wojskowej, czyli badania stwierdzającego sprawność i przydatność. Tyczyć się ona zarówno mężczyzn w wieku 19 lat lub starszych, jak i pewnej grupy pań.

Niektóre z chorób skutecznie dyskwalifikują z odbycia wojskowych badań kwalifikacyjnych

Problemy ze wzrokiem

Niektóre zabiegi mające na celu zmianę refrakcji mogą wykluczyć Cię z dopuszczenia do służby wojskowej, chyba że zostaną spełnione określone warunki przedoperacyjne.

Dyskwalifikacja z powodu dysfunkcji układu oddechowego

Historia nawracającego skurczu oskrzeli z dowolnego powodu, w tym astmy, reaktywnej choroby dróg oddechowych i skurczu oskrzeli spowodowanego wysiłkiem fizycznym, skurcz oskrzeli, który został wiarygodnie zdiagnozowany.

Dyskwalifikacja z powodu choroby serca i układu naczyniowego

Wszelkie aberracje zastawek serca, głównych naczyń, częstości akcji serca lub rytmu serca mogą wymagać dodatkowych badań.

Dyskwalifikacja z powodu problemów ze słuchem

Słuch musi spełniać dopuszczalne poziomy do tego, aby móc być wcielonym do wojska. Obecne perforacje błony bębenkowej muszą być całkowicie zagojone.

Dyskwalifikacja przez choroby układu mięśniowo-szkieletowego

Chodzi głównie o złamania jednorodne, niestabilność dużego stawu w wywiadzie, pewne zatrzymane ortopedyczne urządzenia stabilizujące, ciężka skolioza lub którykolwiek stan, który miałby możność zakłócania codziennego uczestnictwa w rygorystycznym treningu fizycznym lub programach sportowych, noszenia sprzętu wojskowego lub osłabiania zachowania wojskowego.

To kilka przykładów z długiej listy chorób, które mogą sprawić, że nie otrzyma się wezwania do odbycia służby wojskowej.

O tym się mówi: Szymon Hołownia przyznał się do strachu o małżonkę. Jest świadomy własnej niemocy, gdy córka wypytuje o mamusię

Zerknij tutaj: Plany Małgorzaty Rozenek - Majdan legły w gruzach. Rodzina gwiazdy musi spędzić Wielkanoc w zupełnie inny sposób