Władca Czeczenii Ramzan Kadyrow powiedział w niedzielę, że nadchodząca rosyjska ofensywa wojskowa nie tylko „wyzwoli” miasta w Donbasie na Ukrainie, ale weźmie sobie również stolicę Kijów i „wszystkie inne miasta”.

Czeczeński przywódca publikuje w środku nocy ostrzeżenie

Sprawozdanie przywódcy rosyjskiej republiki Czeczenii pojawiło się w filmie opublikowanym na platformie mediów społecznościowych Telegram, w którym Kadyrow, jeden z głównych mocarzy rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, przemawiał ze swojego biura z mapami i zdjęciami satelitarnymi rozrzuconymi po jego biurku.

źródło: YouTube/Telegram

„Będzie ofensywa… nie tylko na Mariupol, ale także w innych miejscach, miastach i wsiach” – powiedział Kadyrow w filmie umieszczonym na Telegramie.

„Ługańsk i Donieck — najpierw w pełni wyzwolimy… a potem zajmiemy Kijów i wszystkie inne miasta”. Pentagon oświadczył w minionym tygodniu, że uważa, że ​​rosyjskie siły wokół Kijowa i Czernihowa „dokończyły wycofywanie się z tego obszaru”, przestawiając się na Białoruś w celu „odnowienia i uzupełnienia zaopatrzenia”.

Kadyrow zagwarantował jednak, że rosyjskie siły zbrojne nie wycofają się. „Zapewniam: ani jeden krok nie zostanie cofnięty” – dodał Kadyrow. Kadyrow, awansowany przez Putina w minionym miesiącu na generała porucznika armii rosyjskiej, oświadcza, że od czasu najazdu Rosji w lutym odbył co najmniej dwie wyprawy na Ukrainę.

W marcu 45-letni dowódca czeczeński był rzekomo w przejętym wschodnioukraińskim mieście Mariupol, aby podwyższyć morale rosyjskich sił bojowych. Czeczeński przywódca zaręczał, że jeździł z niedużą delegacją ze swojej republiki, aby zapewnić wojskom nowe mundury i pomoc humanitarną, a także „zapoznać się ze dokładnym planem działania” sił rosyjskich w mieście.

O tym się mówi: Wyniki pracy podkomisji ujrzały światło dzienne. Co zawiera raport Antoniego Macierewicza

Zerknij: Putin ma nowego dowódcę. Kim jest generał wyznaczony do "zamiatania" wschodniej Ukrainy