Jak przypomina portal "Super Express", 24 luty 2022 roku stał się dniem, w którym świat wielu ludzi legł w gruzach. Rosyjska agresja na Ukrainę odebrała życie wielu niewinnym kobietą, dzieciom i mężczyzną. Wiele osób straciła nie tylko dorobek życia, ale także swoich najbliższych, tak jak 9-letni chłopiec, który już nigdy więcej nie zobaczy swojej mamy. Kobieta została zabita przez Rosjan. Chłopiec napisał do niej poruszający list.

Poruszająca wiadomość

Każdego dnia media obiegają zdjęcia dramatów, jakich doświadczają Ukraińcy zaatakowani przez Rosję. Dramatyczną i poruszającą historią podzieliła się ukraińska parlamentarzystka Łesia Vasylenko. W mediach społecznościowych polityczka napisała o 9-latku, który przez jakiś czas był uwięziony w samochodzie ze zwłokami swojej mamy.

Kobieta zginęła od odłamka rosyjskiego pocisku artyleryjskiego. Kiedy chłopiec został uratowany, postanowił napisać poruszającą wiadomość dla swojej mamy, w którym podziękował jej za wspólnie spędzony czas.

"Mamo, dziękuję ci za najlepsze dziewięć lat mojego życia! Bardzo dziękuję za moje dzieciństwo. Jesteś najlepszą mamą na świecie. Nigdy cię nie zapomnę! Życzę ci, żebyś poszła do raju. Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w raju. Całuję cię Galia!" - napisał 9-letni chłopiec.

Poruszeni internauci komentują

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy poruszonych do głębi internautów. Niektórzy z nich zwracali się do prezydenta Bidena z pytaniem, czy "to wystarczy, aby wreszcie zamknąć niebo nad Ukrainą" i przesłać walczącym Ukraińcom cięższą broń, która pozwoli im się bronić przed atakami agresora.

Inny internauta zwrócił uwagę, że w jego kraju wiele osób sprzeciwia się wprowadzeniu kolejnych sankcji na Rosję, ze względu na wzrost kosztów benzyny.

Zbombardowany szpital w Mariupolu/YouTube @ Guardian News
Zbombardowany szpital w Mariupolu/YouTube @ Guardian News
Zbombardowany szpital w Mariupolu/YouTube @ Guardian News

Was też poruszył list 9-latka?

To też może cię zainteresować: Berlusconi zabrał głos w sprawie Ukrainy. "Jestem bardzo rozczarowany zachowaniem Putina, wydawał mi się człowiekiem zdrowego rozsądku"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do rodaków z ważanym apelem. Sprawa dotyczy polskiej armii

O tym się mówi: Uchodźcy z Ukrainy chcą się odwdzięczyć Polakom za okazane wsparcie w tym trudnym czasie. Znalećli na to wyjątkowy sposób