Jak podaje portal "Goniec", w świetle rosyjskiej agresji na Ukrainę, wiele krajów europejskich jeszcze większy nacisk kładzie na wzmocnienie sił zbrojnych. Polska na tym tle nie jest wyjątkiem. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że nasz kraj potrzebuje silnej armii, która będzie w stanie stawić czoła potencjalnym zagrożeniom militarnym. Zwrócił się do Polaków z ważnym apelem. Poznajcie szczegóły.

Premier Morawiecki: "Polska potrzebuje silnej armii"

W sobotę premier Mateusz Morawiecki odwiedził fabrykę firmy WB Electronics w Ożarowie Mazowieckim. W czasie konferencji prasowej nie mogło zabraknąć odniesienia do obecnej sytuacji na Ukrainie.

Morawiecki podkreślił, że każdego dnia widzimy, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów, jak bezlitosna jest rosyjska armia, która zabija cywilów, rabuje, gwałci i niszczy Ukrain swoimi bestialskim atakami.

Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Premier Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com

Zdaniem premiera to, co wydarzyło się na Ukrainie pozwoliło przebudzić się całej Europie. Podkreślił, że większość przywódców europy porusza obecnie tematy, o których jeszcze dwa miesiące temu nie chciała słyszeć, uśpiona myślą, że pokój to coś, co dane jest nam raz na zawsze.

"Silna armia" i apel Morawieckiego

Zdaniem Mateusza Morawieckiego gwarantem bezpieczeństwa kraju, jest posiadanie silnej armii. Dlatego polski rząd zamierza się skoncentrować na zbudowaniu armii, która będzie w stanie odstraszyć potencjalnego wroga.

"Nie dopuśćmy do tego, starajmy się wspólnie, w zgodzie, cała polska klasa polityczna, ale przede wszystkim wszyscy Polacy to rozumieją, przeznaczać jak największe środki na polską armię po to, żebyśmy nie musieli przeznaczać kiedyś na armię rosyjską" - zaapelował Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Kancelaria Premiera

W wygłoszonym w Ożarowie Mazowieckim przemówieniu, premier Morawiecki zapewniał, że armia systematycznie jest wyposażona w nowy sprzęt, w tym między innymi w F-35, a także system obrony przeciwrakietowej Patriot.

Jak oceniacie apel premiera Mateusza Morawieckiego?

To też może cię zainteresować: Uchodźcy z Ukrainy chcą się odwdzięczyć Polakom za okazane wsparcie w tym trudnym czasie. Znalećli na to wyjątkowy sposób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Miliony Polaków pokochali Krzysztofa Janczara za rolę Pawła w "Wojnie domowej". Jak potoczyły się jego losy

O tym się mówi: Mariola z "Sanatorium miłości" podzieliła się trudnymi doświadczeniami z przeszłości. Jej wyznanie poruszyło wszystkich