Kobieta przeszła już dwie operacje, a każda z nich na danym etapie była ratują życie maleńkiej Wasilisy. Dramat kobiety rozpoczął się z chwilą, gdy wraz z mężem usłyszeli diagnozę podczas rutynowego badania USG.

Nienarodzona dziewczynka walczy o życie. Gdy przyjdzie na świat przed operacją, umrze

To, co dolega nienarodzonej dziewczynce, zdarza się bardzo rzadko, a zbieranie funduszy i bolesna rozłąka z mężem są jeszcze trudniejsze z powodu trwającej w Ukrainie wojny. Zrozpaczona Angelika Tuluzy toczy własną wojnę i walkę o życie córeczki.

Wasilisa cierpi na rzadkie schorzenie, które odbierze jej życie chwilę po narodzinach. Przepuklina przeponowa jest również nazywana wrodzoną przepukliną przeponową, jest wadą wrodzoną, w której występuje nieprawidłowy otwór w przeponie, który umożliwia migrację części narządów jamy brzusznej do klatki piersiowej.

Córeczka Angeliki cierpi na rzadszą, trudniejszą do opanowania wersję prawostronną. Prawostronny CDH prawie zawsze pozwala wątrobie przejść do klatki piersiowej. 33-letnia mieszkanka Odessy błaga o pomoc w zbiórce pieniędzy na dalsze operacje, aby zdążyć przed narodzinami Wasilisy.

Jej apel na stronie siepomaga.pl chwyta za serce - [...] Mąż towarzyszył mi tym razem, podczas badania USG oboje płakaliśmy i nie mogliśmy przestać... Nasza córeczka ma jedną z najcięższych wad, rozpoznawanych w ciąży - prawostronną przepuklinę przeponową... To bardzo rzadka wada, która powoduje, że narządy znajdujące się w jamie brzusznej przesuwają się do klatki piersiowej, powodując zakłócenia w pracy płuc i serca... Wasilisę uratuje tylko operacja. Jeśli nie pomożemy jej teraz, po narodzinach czeka ją śmierć! Wśród dzieci, cierpiących na to schorzenie, tylko 15% przypadków ma odmianę prawostronną... Na Ukrainie, gdzie mieszkamy, nie ma ani jednej specjalistycznej kliniki, która pomaga takim dzieciom... Nie ma specjalistów ani sprzętu. Tutaj nasza córka umrze w ciągu kilku minut po porodzie. Lekarze rozłożyli ręce… [...]

Nie ma czasu do stracenia, więc wspomóż zbiórkę Angeliki na siepomana.pl lub udostępnij dalej artykuł, aby zobaczyła go jak największe grono Darczyńców.


źródło: YouTube/siepomaga.pl

O tym się mówi: Aida Kosojan-Przybysz dzieli się radą na 2022 rok. Co pilnego zaleca

Zerknij: Sławomir Świerzyński zaskoczył wszystkich wyznaniem dotyczącym swojego życia duchowego. Zdradził, w jakiej intencji się modli