Jak podaje portal "Interia", ukraińscy dziennikarze wskazują, że znają nazwiska kolejnych rosyjskich żołnierzy odpowiedzialnych za masakrę cywilów w Buczy, Irpieniu i Hostomlu. Jak zapowiadają, zamierzają wytropić wszystkich, którzy odpowiadają za ludobójstwo na terenie Ukrainy.

Tak wygląda "rosyjski pokój"

Po tym, jak rosyjskie wojska opuściły obwód Kijowski, świat miał okazję zobaczyć, jak naprawdę wygląda wprowadzanie "rosyjskiego pokoju" na terenie Ukrainy. Media na całym globie obiegły zdjęcia ciał cywilów na ulicach Buczy. Jednak to nie jedyne miejsce, w którym ginęli cywile, brutalnie mordy odbywały się też w Irpieniu i Hostomlu.

Dziennikarz "Sidstvo" poinformowali o tym, że udało im się ustalić nazwiska części żołnierzy ze 155. brygady piechoty morskiej rosyjskiej floty Pacyfiku, którzy mają być odpowiedzialni za ludobójstwo na obszarze Ukrainy. Jednym z nich jest Michaił Tkacz, który sam miał się przyznawać do okalecznia i zabijania Ukraińców.

Na swojej stronie w rosyjskim odpowiedniku Facebooka, Michaił Tkacz napisał " żyję i mało tego, skoro żyję, to jeszcze niszczę waszych (...). Na pamiątkę zabiorę ze sobą jeszcze jedno ucho".

Znane są kolejne naziwska rosyjskich zbrodniarzy

Żołnierzem, który odpowiada za ludobójstwo ma być również Aleksiej Gaskow, który przed przystąpieniem do regularnej armii, był członkiem rosyjskiej Junarmii. Jest to młodzieżowa organizacja o charakterze paramilitarnym.

Aleksiej Skulkin, to kolejny rosyjski żołnierz, który miał zabijać cywilów pod Kijowem. Z informcji przekazanych przez dziennikarzy wynika, że Skulkin służy w rosyjskiej armii od 15 lat i miał się dopuszczać zbrodni na cywilach również w Syrii.

Myślicie, że uda się pociągnąć do odpowiedzialności wszystkich, którzy odpowiadają za zbrodnie w Ukrainie?

To też może cię zainteresować: Cały świat zastanawia się, co dzieje się z Aliną Kabajewą. Media obiegły zaskakujące doniesienia na temat domniemanej partnerki Władimira Putina

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Barcelona oferuje "Lewemu" fortunę. Czy Robert Lewandowski zmieni klub

O tym się mówi: Fani Andrzeja Grabowskiego nie kryją niepokoju. Ostatnie doniesienia na temat aktora nie napawają optymizmem