Te informacje podała agencja informacyjna Tass po prośbie prezydenta Rosji Władimira Putina od prezydenta Francji Emmanuela Macrona i kanclerza Niemiec Olafa Scholza.

Podczas gdy Ukraina prowadzić dalej uwalnianie obszarów na północ od Kijowa, opinia publiczna na całym świecie jest zmuszona z zapoznania się z dowodami w postaci zdjęć i filmów tyczących się zbrodni przeciwko ludzkości.

Brytyjski wywiad ujawnia zamiary Putina względem Mariupola

Coraz czytelniejsze jest, że siły zaborcze Putina dopuściły się zbrodni wojennej, która jest echem najniegodziwszych wydarzeń XX wieku. Nie są to pojedyncze wypadki ani losowe akty bestialstwa. Wręcz przeciwnie, obnażają ludobójcze aspiracja w sercu wojny na Ukrainie z Putinem.

W całym obszarze ukraińskie wojska natrafiają na powalająco porównywalne sceny bestialskiej rzezi, które pokazują plan zagłady z rozmysłem. Ciała leżą porozrzucane na ulicach, wiele ofiar ma skrępowane ręce.

Tymczasem głowa angielskiej służby szpiegowskiej GCHQ stwierdził niedawno, że nowy wywiad dowiódł, że niektórzy rosyjscy żołnierze na Ukrainie odrzucili wykonanie rozkazów, dokonywali sabotażu własnego sprzętu i przypadkowo zestrzelili jeden ze swoich samolotów. Wiemy jednak z raportu, że Mariupol wciąż pozostaje obiektem porządania Władimira Putina, gdyż jest gwarancją pprzejścia z Rosji do "okupowanego terytorium Krymu".

Mimo ciężkich walk i prowadzonego na oślep intensywnego ostrzału Mariupola siły ukraińskie nadal utrzymują kontrolę nad centrum miasta, które stało się kluczowym celem rosyjskiej inwazji. [...] Mariupol jest niemal na pewno kluczowym celem rosyjskiej inwazji, ponieważ zapewni korytarz lądowy z Rosji do okupowanego terytorium Krymu - widnieje w komunikacie.

O tym się mówi: Wiemy, kto odpowiada za zbrodnię na ukraińskich cywilach. Major ma żonę i dziecko

Zerknij tutaj: Joanna Racewicz w gorzkich słowach do Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o wydarzenia w Smoleńsku