Jak donosi Super Express, uruchomione zostały wypłaty trzynastych emerytur przysługujących seniorom.

Na jaki zastrzyk gotówki mogą liczyć emeryci i renciści?

Już pierwszego kwietnia bieżącego roku pierwsi uprawnieni do pobierania świadczeń emerytalnych seniorzy otrzymać mają dodatkowe świadczenia w postaci trzynastych emerytur. Jest to świadczenie roczne, a jego wysokość jest równa minimalnej emeryturze.

Według medialnych doniesień, każdy emeryt i rencista może liczyć na dodatkowe pieniądze. Ilość uprawnionych do odebrania trzynastej emerytury to około 9,7 miliona osób. Należy przypomnieć, że trzynastka to dodatkowe świadczenie wypłacane od 2019 roku z urzędu, natomiast od dwóch lat dodatek ten gwarantowany jest na mocy ustawy wszystkim rencistom i emerytom.

Ministerstwo rodziny przypomina, że w bieżącym roku trzynastki wypłacane mają być w sześciu turach, wliczając w to emerytury kwietniowe. Dodatek ma być równy 1388,44 zł brutto, co oznacza podwyżkę o 87,56 zł w porównaniu z 2021 rokiem.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg zabrała głos w tej sprawie - Pierwsze wypłaty są realizowane od piątku dla ponad 1 mln seniorów na sumę ponad 1,2 mld zł. Szacowany koszt tegorocznych trzynastek to 13,1 mld zł. Dodatkowe świadczenie trafi w sumie do ok. 9,7 mln emerytów i rencistów - wyjaśnia pani minister.

O tym się mówi: Antek Królikowski zadzwonił do Joanny Opozdy będąc na środku morza. Aktorka była wówczas w ciąży

Zerknij tutaj: Eksplozja w rosyjskim mieście na obiekcie wojskowym. Co tam się stało

Nie przegap też tego: Światło dzienne ujrzały informacje na temat rosyjskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. Wyposażone były pociski atomowe