Chodzi o demilitaryzację okolicy elektrowni atomowej w Czarnobylu. Jak donosi Super Express, w strefie wykluczenia powstało ogromne zagrożenie wybuchem.

Rosyjskie siły zbrojne coraz bardziej narażają Europę wybuchem jądrowym. Wicepremier Ukrainy grzmiała na briefingu

Podczas briefingu, który odbył się w środę 30 marca bieżącego roku wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk zaapelowała o niezwłoczne utworzenie w strefie wykluczenia w Czarnobylu misji ONZ mającej za zadanie usunięcie ryzyka na powtórzenie się katastrofy, jaka miała miejsce przed laty w niedziałającej aktualnie elektrowni jądrowej.

Jak się okazuje, rosyjscy żołnierze okupujący tereny czarnobylskiego wykluczenia, postanowili wykorzystać obszar wokół elektrowni na utworzenie magazynu amunicji z okresu II wojny światowej.

Wiceminister stanowczo zaapelowała o misję specjalną do Rady Bezpieczeństwa ONZ - To przykład typowego dla Rosjan nieprzestrzegania bezpieczeństwa technicznego i masowego wykorzystania niebezpiecznej amunicji z czasów II wojny światowej. Rosja musi natychmiast wycofać swoje wojska ze strefy Czarnobyla. Nieodpowiedzialne i nieprofesjonalne działania rosyjskiego wojska są bardzo poważnym zagrożeniem nie tylko dla Ukrainy, ale także dla setek milionów Europejczyków - grzmiała Iryna Wereszczuk.

O tym się mówi: Danuta Wałęsa po latach wyjawia prawdę. Jak wyglądało jej małżeństwo

Zerknij: Eksplozja w rosyjskim mieście na obiekcie wojskowym. Co tam się stało

Nie przegap tego: Nagranie z mnichem obiegło media. Jego prawdziwy wiek był dla wszystkich zaskoczeniem