Jak przypomina portal "Super Express", od ponad miesiąca Ukraina walczy z rosyjską agresją. W ostatnich tygodniach pojawiają się dramatyczne relacje z ukraińskich miast, w których ostrzeliwane są m.in. szpitale, czy schrony, w których ukrywa się ludność cywilna. Przeciągający się konflikt sprawił, że Olena Zełenska zdecydowała się wystosować wyjątkowy apel do całej społeczności międzynarodowej.

Poruszający apel Oleny Zełenskiej

Od ponad miesiąca Ukraincy stawiają czoła rosyjskiej agresji. O ile w pierwszych godzinach wojny Rosjanie atakowali przede wszystkim obiekty i infrastrukturę wojskową, to niestety bardzo szybko ich celem stały się budynki i ludność cywilna. Dochodziło do ostrzeliwania szpitali i budynków, które były schronami dla matek, dzieci i osób starszych.

"Każdy dzień na wojnie jest jak całe życie" - napisała w mediach społecznościowych Olena Zełenska. W poruszających słowach przypomniała, że ukraińskie dzieci przyzwyczajone są do zasypiania przy odgłosach spadających na ich miasta bomb i rakiet. Ołenska zaapelowała jednak, żeby społeczność międzynarodowa "nie przyzwyczajała się do wojny".

Żona prezydenta Wołodymyra Zełenskiego podkreśliła, że w XXI wieku nie możemy się przyzwyczajać do dzieci, które nie wiedzą, czy doczekają jutra, ani do masowych grobów, jakimi stają się kolejne ukraińskie miejscowości.

Międzynarodowy koncert

Apel Oleny Zełenskiej zbiegł się z koncertem "Save Ukraine", w którym udział wzięło wielu artystów z różnych krajów - w tym także ogarniętej wojną Ukrainy. Udział wzieli w nim zarówno przedstawiciele szeroko rozumianego świata kultury, jak i sportu, a także wolontariusze i artyści, którzy chcieli okazać Ukraińcom swoje wsparcie.

Koncert ten można było oglądać aż w 20 różnych krajach. Zdaniem Oleny Zełenskiej wojna, jaką Rosja wypowiedziała Ukrainie stała się podstawą zjednoczenia całego świata.

Ołena Zełenska/YouTube @Oneindia Hindi | वनइंडिया हिंदी
Ołena Zełenska/YouTube @Oneindia Hindi | वनइंडिया हिंदी
Ołena Zełenska/YouTube @Oneindia Hindi | वनइंडिया हिंदी

Myślicie, że społeczność międzynarodowa pozytywnie odpowie na apel pierwszej damy Ukrainy?

To też może cię zainteresować: Andrzej Duda przeżył chwilę niepewności o swój los. “Nie dyskutowałem z tym, taka była decyzja”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Hubert Urbański miło spędza czas z córkami. Te chwile uwieczniono na zdjęciach

O tym się mówi: Kasia Kowalska pogrążona w smutku. Odszedł ważny w jej życiu mężczyzna