Jak podaje portal "Super Express", w piątek 25 marca o godzinie 14:15 miała się oficjalnie rozpocząć wizyta Joe Bidena. Początkiem wizyty miało być przywitanie przywódcy USA przez prezydenta Andrzeja Dudę. Niestety, ze względu na usterkę polskiej maszyny, plan wizyty uległ zmianie. Pozjacie szczegóły!

Wizyta Joe Bidena

Joe Biden znalazł przyleciał do Polski z Brukseli, kilka minut po 14 samolot prezydenta USA wylądował na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Początkiem wizyty miało być powitanie Bidena przez prezydenta Andrzeja Dudę. Niestety konieczne było wprowadzenie zmian w planie wizyty.

Wszystko na skutek usterki maszyny polskiego prezydenta. Samolot, którym podróżował prezydent Duda, musiał zawrócić do Warszawy. Po bezpiecznym lądowaniu na warszawskim Okęciu, prezydent przesiadł się do zapasowej maszyny i o godzinie 15:00 wylądował na lotnisku w okolicy Rzeszowa.

Po tym, jak prezydent Joe Biden wysiadł z Air Force One powitali go Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzeziński, a także żołnierze. Następnie prezydent Biden wsiadł do swojej imuzyny i ruszył na spotkanie z żołnierzami amerykańskiej 82. dywizji powietrznodesantowej.

Jeszcze dziś Joe Biden ma spotkać się z przedstawicielami organizaci niosących pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy szukają schronienia w Polsce.

Plan wizyty Joe Bidena

Jeszcze w piątek Joe Biden ma polecieć z Rzeszowa do Warszawy. W sobotę, przywódca USA ma się pojawić na Stadionie Narodowym, gdzie będzie miał okazję zobaczyć, jak w tym miejscu udzielana jest pomoc uchodźcom. W trakcie tej części programu Bidenowi mają towarzyszyć Rafał Trzaskowski i premier Mateusz Morawiecki.

Ważnym punktem wizyty Joe Bidena w Polsce, ma być przemówienie amerykańskiego przywódcy wygłoszone na Zamku Królewskim.

Będziemy was informować o dalszym przebiegu wizyty Bidena w Polsce.

To też może cię zainteresować: Internauci wypatrzyli na niebie niezwykły samolot. Został stworzony by przetrwać konflikt nuklearny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pogoda w weekend nie będzie nas rozpieszczać. Czekają nas ulewy i mocne porywy wiatru. Gdzie będzie najgorzej

O tym się mówi: Rozbawiony Wołodymyr Zełenski odpowiada na pytania dziennikarki. Rozbroił wszystkich. O co chodzi