24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz wojskom, aby zaatakowały Ukrainę drogą powietrzną, lądową i morską. Opór Ukrainy był zażarty...

Fotograf William Keo opublikował dramatyczne zdjęcia na swoim instagramowym profilu, na którym widać dzieci poddany hospitalizacji w Zaporożu. Jak podaje Super Express, leczone są tam między innymi dzieci pochodzące z Mariupola, które doznały ran w wyniku wojny.

Przerażające zdjęcia ze szpitala w Zaporożu

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez William Keo (@william.keo)

Niezwykle wstrząsające zdjęcia artysta zrobił 13-letniej Milenie, która po odniesieniu obrażeń aktualnie jest w śpiączce. Jej sala pogrążona jest w półmroku, co w połączeniu z workami pełnymi piasku i kartonowymi pudłami dodają rzeczywistej atmosfery wojennej.

Te elementy mają za zadanie zabezpieczenie okna. Na zdjęciach widoczne są również inne, młodsze dzieci, które w smutku usiłują odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego je to spotkało. Nie potrafią zrozumieć otaczającego je obecnie świata, a opieka dorosłych w ogóle nie jest dla nich odpowiedzią.

Dzieci otoczone są personelem ubranym kolorowe kostiumy, aby chociaż troszeczkę mogły zapomnieć o potwornościach, jakich doznają. “Masza, Artem, Milena i młoda dziewczyna o długich czarnych włosach, której imienia nie znamy, dzielą ten sam pokój i ten sam los. Cała czwórka została poważnie ranna na południowym froncie ofensywy Rosji na Ukrainę [...]” - napisał artysta w opisie do zdjęć.

Są poddawani hospitalizacji w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Zaporożu. Mały Artem, 2 lata i 10 miesięcy, leży na podniesionym łóżku oświetlonym neonami. Śpi, ale jest świadomy, jak informuje pielęgniarka Daria Siergiejowa.

Lewą ręką chwyta zabawkę, z prawej strony widać żółtą ciężarówkę. Artem trafił do szpitala w Zaporożu przed kilkoma dniami. Próbując wydostać się z Mariupola z rodziną przez zielony korytarz, doznał ran od odłamków po wybuchu pocisku. Rany powstały na brzuchu i głowie dziecka. Choć udzielono mu pierwszej pomocy, a ojciec jest w innym szpitalu, nikt nie ustalił, gdzie jest jego mama, jak opowiedziała pielęgniarka.

Na Instagramie pojawił się także film lidera najpopularniejszej ukraińskiej grupy „Okean Elzy” Światosława Wakarczuka.

O tym się mówi: Rosyjski opozycjonista Nawalny przerwał milczenie. „W Rosji rządzą głupi i szaleni ludzie”

Zerknij: Córki Putina nie skomentowały jego decyzji o inwazji na Ukrainę. Jedna z nich ponosi poważne konsekwencje. O co chodzi