Autor po wielu analizach doszedł do wniosku, że Watykan nie ujawnił formalnie całej Trzeciej Tajemnicy.

Socci pisze we wstępie do książki, że zaintrygował go artykuł opublikowany przez włoskiego dziennikarza Vittorio Messori w czasie śmierci s. Łucji: „Tajemnica Fatimska, cela s. Łucji została zapieczętowana”. Tutaj Messori mówił o wielu pismach i „Listach do Papieży”, które s. Łucja zostawiłaby w swojej celi.

Czy Czwarta Tajemnica jest tak naprawdę nieznanym, dalszym ciągiem Trzeciej?

Messori wspomniał następnie o objawieniu tajemnicy przez Watykan 26 czerwca 2000 r., „które zamiast rozwiązać tajemnicę, otworzyło inne: dotyczące jej interpretacji, treści i kompletność objawionego tekstu”.

To spowodowało eksplozję pytań w głowie Socciego. Z jakiego powodu Messori, „wspaniały dziennikarz, nader dokładny… „najbardziej tłumaczony katolicki publicysta na świecie”, miałby rzucać takie podejrzenia na Watykan? Jak można nakłonić osobę taką jak Messori, tak blisko otoczenia Watykanu, że oficjalna wersja Trzeciej Tajemnicy nie była niebudząca wątpliwości?

Było to szczególnie tajemnicze, albowiem pięć lat wcześniej, wraz z wydaniem Wizji Tajemnicy, Messori nie wyraził żadnych obiekcji do tego, co wydał Watykan. Ksiądz Augustín Fuentes, postulator procesu beatyfikacyjnego widzących z Fatimy, Franciszka i Hiacynty, odwiedził s. Łucję w Karmelu w Coimbrze i rozmawiał z nią wyłącznie o sprawach dotyczących tego procesu. Ale po powrocie do Meksyku, przekazał on potworne, apokaliptyczne proroctwa, jakie opowiedziała mu siostra Łucja po kolejnych objawieniach.

Spisał je, jednak postanowiono wszystko zaklepić w kopercie. Czy krążące obecnie w internecie przestrogi Maryii pochodzą naprawdę od Matki Jezusa? Objawienia dotyczą między innymi III wojny światowej, zaburzeń w przyrodzie i przyszłości Polski.


źródło: YouTube/KIWI ŚWIAT

O tym się mówi: Kolejne niepokojące wieści płyną z Ukrainy. Laboratorium w Czarnobylu zniszczone. Rosjanie zdobyli próbki. O co chodzi

Zerknij tutaj: Jak ludzie uciekają przed oblężeniem Mariupola. Niewyobrażalna relacja naocznego świadka