Według danych z rana 22 marca 2022 r. zginęło 117 dzieci, a ponad 155 zostało rannych.

Najbardziej ucierpiały dzieci w obwodach: Kijowskim – 58, Charkowskim – 40, Czernihowskim – 31, Donieckim – 30, Mikołajówskim – 24, Żytomierskim – 15, Chersonskim – 15 i Sumskim – 14. W Kijowie zginęło 16 dzieci.

Ponure statystyki, które wciąż się tragicznie zmieniają...

W rejonie Charkowa rosyjski czołg wystrzelił w samochód z rodzicami i dwojgiem dzieci. Rodzina krzyczała, że ​​to cywile, wymachując białą flagą, ale na próżno. Zginęli rodzice i 9-letnia dziewczynka, a 17-letni chłopiec został ranny.

W wyniku ostrzału wsi Konstantynówka w obwodzie mikołajowskim domy zostały zniszczone, a pod ich gruzami znaleziono ciała 3 osób, w tym 7-letniego dziecka.

21 marca 2022 r. okupanci ostrzelali autobusy ewakuacyjne z dziećmi z Mariupola. Czworo dzieci trafiło do szpitala. Troje dzieci znalazło się pod ostrzałem w obwodzie Zaporoskim, kolejne dziecko - we wsi Kamensky. Dwoje dzieci w ciężkim stanie.

Dane te nie są rozstrzygające, biorąc pod uwagę brak możliwości zbadania miejsc ostrzału na terenach, na których toczą się aktywne działania wojenne oraz na terenach czasowo okupowanych.

O tym się mówi: Joe Biden ostrzega przed kolejnymi działaniami Władimira Putina. Zagrożona nie tylko Ukraina. O co chodzi

Zerknij tutaj: 96-letni były więzień obozu koncentracyjnego stał ofiarą działań Rosji w Ukrainie. Kolejne trudne chwile w kraju