Media wciąż przekazują aktualne informacje dotyczące zachodzących zmian w strukturach finansowego zarządzania w Polsce, oraz o skutkach tego, co negatywnie wpływa na wszelkie społeczne czynniki warunkujące dobrobyt.

Obecna sytuacja panująca w Europie i u naszych ukraińskich sąsiadów radykalnie przewartościowała priorytety w głowach wielu Polaków. Nie możemy jednak zapomnieć, że od początku obowiązywania nowego polskiego ładu, zaczęło pojawiać się wiele negatywnych ocen skutków proponowanych w nim zmian i rozwiązań.

Jakie zmiany w wypłatach trzynastek w 2022 roku?

Nie zmienia to jednak faktu, że obiecana seniorom przez rząd trzynasta emerytura jest aktualnie znacznie bardziej potrzebnym wsparciem finansowym dla wielu seniorów, niż poprzednie wypłaty.

Gdy rosyjskie siły zbrojne ponownie zaprezentowały swoje najmroczniejsze oblicze, rozpoczynając ludobójstwo na terenie Ukrainy, wielu polskich seniorów zaczęło obawiać się o płynność wypłat emerytur i dodatkowych świadczeń, a nawet o to, czy nie zostaną one tymczasowo wstrzymane.

Okazuje się jednak, że trzynaste emerytury zostaną wypłacone zgodnie z obietnicą, wynieść mają 1338,44 zł brutto, czyli tyle samo, co najniższa emerytura obowiązująca od 1 marca bieżącego roku.

Według medialnych doniesień, Ministerstwo Finansów nie planuje pobierania w tym roku podatku od trzynastej emerytury, pobrana będzie z niej natomiast składka zdrowotna, która jest równa 120,46 zł. W związku z tym, trzynastka w tym roku będzie wynosiła 1217,98 zł netto - Będziemy ją wypłacać bez potrzeby składania żadnych wniosków w kwietniu, w terminach płatności emerytur i rent - podkreśliła szefowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

O tym się mówi: Ważna wiadomość. Zaginął 4-letni Zdanovici Aleksandr z Ukrainy. Mógł przekroczyć granicę z kimś obcym. Rodzice błagają o pomoc w odnalezieniu syna

Zerknij tutaj: Media obiegła zaskakująca informacja na temat Pokojowej Nagrody Nobla. Czy prezydent Ukrainy zakwalifikuje się do wyróżnienia