Wyróżniany wiele razy dziennikarz, były współpracownik New York Timesa, został pozbawiony życia przez rosyjskie siły zbrojne niedaleko Kijowa, poinformował przełożony regionalnej policji w niedzielę.

Nie żyje 51-letni dziennikarz. Strzał w szyję odebrał mu życie

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ivan (@clicker839)

51-letni Brent Renaud, korespondent wideo i dziennikarz, został zastrzelony przez rosyjskie siły zbrojne, które ostrzelały samochód w rejonie mostu Romanivsky w Irpinie, przekazała policja.

„Okupanci cyniczni zabijają nawet dziennikarzy międzynarodowych mediów, którzy próbują pokazać prawdę o bestialstwie wojsk rosyjskich na Ukrainie” – poinformował na Facebooku szef kijowskiej policji Andriej Nebitow. Nie opublikujemy zdjęć, gdyż są zbyt drastyczne.

„Oczywiście zawód dziennikarza jest ryzykowny, ale obywatel USA Brent Renaud zapłacił życiem za próbę podkreślenia pomysłowości, okrucieństwa i bezwzględności agresora” – podkreślił. Nebitov stwierdził, że dwóch innych dziennikarzy również zostało rannych w ataku i zabranych do szpitala. Nebitov udostępnił nagranie wideo funkcjonariusza policji na miejscu zdarzenia z zakrwawionym ciałem mężczyzny.

Atak wydarzył się, gdy Irpin znajdował się pod ciężkim ostrzałem żołnierzy rosyjskich. New York Times opublikował oświadczenie odnośnie niedzielnej śmierci Brenta Reanuda - „Jesteśmy dogłębnie zasmuceni dowiadując się o odejściu Brenta Renauda. Brent był wybitnym filmowcem, który od lat współdziałał z The New York Times” – stwierdził The Post rzecznik New York Times.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @warcrimes_and_idiots

Rosyjska agresja zbiera swoje żniwo.

O tym się mówi: Kardynał Kazimierz Nycz odwiedził uchodźców w schronieniu tymczasowym. Po wyjściu powiedział coś ważnego. Był mocno poruszony

Zerknij: Agata Rubik komentuje rozwód Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. Żona znanego kompozytora jest kompletnie zaskoczona