Jest to okolica Jaworowa znajdująca się niespełna 30 kilometrów od granicy z naszym krajem. Noc z soboty na niedzielę 13 marca 2022 roku przyniosła intensyfikację rosyjskiego ostrzału miast w Ukrainie.

Media donoszą o ośmiu rakietach

To już 18 dzień ludobójstwa na terenie Ukrainy. Wstępne ustalenia zdradzają, że mowa jest o wystrzeleniu ośmiu rakiet. Jak informuje Interia, o Międzynarodowym Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa potocznie mówi się, że jest jaworowskim poligonem wojskowym.

Umiejscowiony jest w okolicach Jaworowa w obwodzie lwowskim. To około 57 kilometrów na zachód Lwowa, oraz prawie 30 kilometrów od granicy ukraińsko-polskiej.

Anton Myronowicz, który zajmuje stanowisko rzecznika Akademii Wojsk Lądowych Ukrainy, stwierdził w mediach, że celem ataku była wojskowa jednostka.

Jak ustalono wstępnie, podczas rosyjskiego ataku na jednostkę nikt nie zginął, a wszelkie dane dotyczące osób rannych są właśnie zbierane.

Nocne alerty o ataku lotniczym usłyszeli również mieszkańcy Kijowa, Równego, Tarnopola, Czernihowa, Dniepru, Czerkasów, Charkowa, Kramatorska, Słowiańska, Winnicy, Żytomierza i kilku innych. Zaznaczmy, że Jaworów to baza wypadowa do ćwiczeń NATO Rapid Trident, a według ekspertów, kolejnymi celami rosyjskiej agresji mogą być polskie konwoje.

O tym się mówi: Kardynał Kazimierz Nycz odwiedził uchodźców w schronieniu tymczasowym. Po wyjściu powiedział coś ważnego. Był mocno poruszony

Zerknij tutaj: Duchowny dał popis poproszony o udzielenie schronienia potrzebującym Ukrainy. Jego wymagania obiegły media