Jak pamiętamy, zarząd fundacji założonej przez Tadeusza Rydzyka został oskarżony przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska o nieuzasadnione nieudostępnienie publicznej informacji. Według medialnych doniesień w sprawie czwartkowego zakończenia procesu karnego, postanowiła wypowiedzieć się w radiu Lidia Kochanowicz-Mańk, która znana jest w przestrzeni publicznej jako „księgowa Rydzyka”.

Pobiegła do Radia Maryja oskarżać Wachdog Polska o szukanie rozgłosu

Osoby zainteresowane sprawą sporu między siecią obywatelską, a fundacją Tadeusza Rydzyka pamiętają, że w 2016 roku Watchdog Polska poprosiła drogą oficjalną fundację Lux Veritatis we wniosku o udostępnienie publicznej informacji dotyczącej dotacji z okresu między 2008 rokiem, a 2016 rokiem, a także wydatków, jakie miały miejsce w 2016 roku.

Fundacja Tadeusza Rydzyka udzieliła odpowiedzi dopiero po kilku miesiącach, jednak miała być ona wysłana z ogromnym opóźnieniem i nie zawierała wszystkich informacji, o które wnioskował Watchdog Polska.

Księgowa Rydzyka stwierdziłam na antenie radia Maryja, że wytoczenie procesu fundacji jej szefa jest dla oskarżycieli możliwością zdobycie środków finansowych, a także oznajmiła, że w trakcie procesu i wy akcie oskarżenia nie dostrzegła żadnego dowodu lub dokumentów potwierdzającego zaistnienie zarzucanego fundacji czynu.

Dyrektor finansowa zatrudniona przez Tadeusza Rydzyka zaznaczyła też, że stowarzyszeniu Watch Dog Polska zależało także na zdobyciu rozgłosu za sprawą wytoczonego przez nich procesu.

Wyrok planowany jest na 24 marca bieżącego roku.

O tym się mówi: Mateusz Morawiecki ponuro o ewentualności poniesienia porażki przez Ukrainę. Jego prognoza daje do myślenia

Zerknij: Mocne słowa Dymytro Kułeby po spotkaniu z Siergiejem Ławrowem. "Nie był w stanie samodzielnie podjąć żadnego zobowiązania"