Jak przypomina portal "Super Express", od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę, prezydent kraju nie poddaje się i wspiera na miejscu walczących o wolność rodaków. Codziennie kontaktuje się z narodem, przekazując najnowsze informacje, a także zagrzewając ich do boju. Prezydent Ukrainy pozostaje również w stałym kontakcie z przywódcami państw Zachodu. Nie zamierza uciekać z kraju. Mówił o tym w wywiadzie, w którym został zapytany także o swoją rodzinę.

Ukraina broni się przed rosyjską agresją

Już 8. dzień ukraiński naród mierzy się z atakiem rosyjskiego wojska. Od początku działań militarnych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, pozostaje w stolicy, z której nie zamierza uciekać. W codziennych oświadczeniach zapewnia swoich obywateli, że w tych dramatycznych dniach jest z nimi i będzie walczył u ich boku do końca.

Wołodymyr Zełenski/YouTube @Telewizja Republika
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @Telewizja Republika
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @Telewizja Republika

Jego niezłomna postawa zjednała mu sympatię i uznanie rodaków, a także ludzi na całym świecie. W trakcie wywiadu, jakiego Zełenski udzielił w Kijowie, został zapytany został o to, jak wygląda jego codzienność. "Pracuję i śpię. To wszystko" - odpowiedział Zełenski dziennikarzowi z brytyjskiej stacji Channel 4 News.

Dziennikarz zapytał również o ukraińskiego przywódcę o jego rodzinę. Na jego twarzy pojawił się smutny uśmiech, który mówił więcej niż tysiące słów. Zełenski zdradził, że miał okazję zobaczyć swoich najbliższych zaledwie raz od momentu, kiedy zaczęła się rosyjska agresja na Ukrainę.

Na czwartek 3 marca zaplanowana jest druga tura rozmów pomiędzy delegacjami Ukrainy i Rosji. Jak podaje portal "Rzeczpospolita", powołując się na informacje przekazane przez agencję TAS, rozmowy mają odbyć się w Puszczy Białowieskiej na terenie Białorusi. Rosjanie przybyli tam w dokładnie takim samym składzie, jak w poniedziałek.

Myślicie, że dzisiejsze rozmowy przyniosą jakiś przełom i zakończenie działań?

To też może cię zainteresować: Zdjęcia dzieci w schronach obiegły media. Ten widok poruszył wielu internautów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zbigniew Zamachowski nie zamierza się dłużej ukrywać. Zabrał ukochaną nad morze

O tym się mówi: Ukraińcy po raz kolejny zachwycili świat. W taki sposób traktują rosyjskich żołnierzy. W sieci pojawiło się poruszające nagranie