Jak przypomina portal "Interia", już 8. dzień Ukraina mierzy się z rosyjską agresją. W trakcie konfliktu do niewoli trafiają zarówno ukraińscy, jak i rosyjscy żołnierze. W sieci nie brakuje nagrań, które pokazują, w jaki sposób Ukraińcy traktują pojmanych przeciwników. Jedno z nich szczególnie porusza.

Poruszające nagranie z Ukrainy

Na nagraniu, które obiegło sieć widać, jak ukraińscy cywile oraz żołnierze zajęli się rosyjskim żołnierzem, który został pojmany na obszarze Nowego Bugu. Głodnego i zmarzniętego wojskowego Ukraińcy nakarmili i poczęstowali ciepłą herbatą. Pozwolono mu również zadzwonić do swoich bliskich.

Na filmie widać, że w momencie, kiedy najbliżsi rosyjskiego żołnierza odbierają, ten nie jest w stanie powstrzymać łez. Słychać, że najprawdopodobniej matka pojmanego młodego żołnierza pyta go, czy wszystko z nim jest w porządku. Do nagrania dołączon komentarz: " Rosyjscy żołnierze, poddajcie się. Ukraińcy was nakarmią. Tylko się poddajcie".

Sytuacja w Ukrainie

Sytuacja w Ukrainie jest wyjątkowo trudna. Ukraińskie wojska próbują odeprzeć atak agresora na Kijów i Charków. Po ciężkich walkach Rosjanom udało się przejąć kontrolę nad miejscowością Chersoń.

Jak podaje portal "TVN24", w nocy z środy na czwartek doszło do czterech ogromnych eksplozji, w pobliżu stacji metra Drużby Narodów, Dziecięcegp Szpitala nr 7 oraz Szpitala Miejskiego nr 12. Na Kijów żołnierze rosyjscy zmierzają zarówno od północnego zachodu (od strony Białorusi) i z kierunku północno-wschodniego. W mieście nadal jest dostęp do wody, prądu i ogrzewania.

Was też poruszyło nagranie zamieszczone przez Ukraińców?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: