Jak podaje portal "Super Express", w środę 2 marca po raz kolejny odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Spotkanie rozpoczęło się pare minut po godzinie 14. Głównym tematem toczących się w Pałacu Prezydenckim były kwestie związane z rosyjską agresją na Ukrainę.

Spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Przed wtorkowym posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda podziękował za pomoc, jaką Polacy okazują naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Ostrzegł również, że powinniśmy być przygotowani na "ataki, zwłaszcza propagandowe". Podkreślił, że na rękę Rosji byłoby wprowadzanie wewnętrznych sporów i szerzeniu dezinformacji.

Stąd tak ważne, zdaniem prezydenta, jest aby politycy obozu władzy i opozycji zachowali jedność i unikali politycznych sporów. Prezydent Duda zaapelował o jedność w obliczu zagrożenia.

Przy okazji Andrzej Duda poinformował, że zawetował ustawę określaną jako "lex Czarnek", która budziła szczególnie dużo protestów wśród polityków opozycji. "Nie chcę, żeby ten temat nam teraz przeszkadzał" - dodał prezydent.

Propozycje opozycji

Opozycja na spotkanie w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego zdecydowała się przyjść z propozycją możliwych do wprowadzenia rozwiązań. "Gazeta Wyborcza" wskazuje, że Lewica postuluje, aby każdy uchodźca z Ukrainy otrzymał numer PESEL.

Polskie Stronnictwo Ludowe z kolei chciałoby, aby wprowadzić między innymi wspólne odprawy strażników granicznych z polski i Ukrainy. Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził również nadzieję, że RBN będzie obradowało co najmniej raz w tygodniu.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Prezydent.pl

Myślicie, że apel prezydenta Dudy zostanie wysłuchany?

To też może cię zainteresować: Rosyjski agresor działa 7 dzień na terenie Ukrainy. Prezydent Zełenski złożył Putinowi pewną obietnicę. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszające zdjęcie z Ukrainy obiegło sieć. Zostało zrobione w sklepie spożywczym

O tym się mówi: Generał Mieczysław Bieniek zdradził możliwe scenariusze rozwoju sytuacji w Ukrainie. Czy Putin może zostać pozbawiony władzy