Wraz z nadejściem 2022 roku, w życie weszły również liczne zmiany związane z prowadzonym w Polsce nowym ładem.

Już przy pierwszych wypłatach nauczycielskich okazało się, że projekt rządowy nie został dopracowany, a jego wprowadzenie przyniosło ogromny chaos, wiele strat poniesionych przez sporą grupę Polaków, a także nieskrywaną niechęć do rządowych postanowień.

Jakie zmiany spowodują zysk na kontach seniorów

Niedługo po tym, jak nowe zasady zaczęły obowiązywać, internet zalały informacje i fotorelacje ze zmian, jakie zaszły w opłatach, rachunkach, cenach produktów w sklepach, a także wysokości rat kredytowych.

Pomimo wielu dodatków mających obejmować sporą grupę Polaków, dodatkowe kwoty nie były w stanie pokryć różnicy w kwotach, jakie przyszło nam zapłacić. Polacy szybko przekonali się, jak bardzo podrożało życie w Polsce.

Warto zatem troszkę podsumować dodatki i świadczenia obiecane przez rząd głównie emerytom i rencistom.

Jak się okazuje, konta bankowe seniorów w Polsce miałyby zasilić w tym roku przede wszystkim poddane specjalnej waloryzacji świadczenia rentowe i emerytalne, trzynaste i czternaste emerytury. Jak już podawaliśmy wcześniej, najniższa kwota świadczenia emerytalnego podniesiona została o niemal 88 zł w porównaniu do roku poprzedniego.

Media donoszą, że od dzisiaj, 1 marca bieżącego roku osoby pobierające najniższe świadczenie otrzymać mają 1338,44 zł brutto, co daje 1217,98 zł netto. Waloryzacja świadczeń rentowych i emerytalnych wyniosła zatem 7%, co gwarantuje również wyższe kwoty rent - Nie trzeba składać wniosków o waloryzację świadczenia. Każdy emeryt i rencista otrzyma z ZUS decyzję o nowej wysokości swojego świadczenia. ZUS wyśle ją w kwietniu. Wcześniej informację o waloryzacji będzie można sprawdzić na swoim koncie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – wyjaśnia prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

O tym się mówi: W polskich miastach organizowana jest pomoc Ukrainie. Jest pilnie potrzebnych bardzo dużo rzeczy. Mamy listę

Zerknij: Szkolne kłopoty księcia Georga. Kiedy dowiedziała się o nich księżna Kate, nie była w stanie powstrzymać emocji. O co chodzi